ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା ରାଜ୍ୟସଭା ନେତା ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍ ହରାଇ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ର ବିଶ୍ୱକପ୍ ସ୍ୱପ୍ନ ଧୂଳିସାତ୍
  • ||
  • ଅଷ୍ଟାଦଶ ଲୋକସଭାର କାମଚଳା ବାଚସ୍ପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବ
  • ||
  • ରୁଙ୍ଗଟା କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ଲୁହା ପ୍ଲେଟ୍ ଚାପି ହୋଇ ୨ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ରି ଚେକିଂ ହେବ ୧୮ ହଜାର ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଖାତା, ବୋର୍ଡରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ୫ ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ରାସ୍ତା ପାରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡ଼ିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ମହିଳା ମୃତ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ: ବଙ୍ଗୀୟ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ସହଯୋଗୀ ଫେରାର୍
  • ||
  • ସୁପର ୮ରେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବଡ଼ ଲଢ଼େଇ: ନେଟ୍‌ ରନରେଟ୍‌ ହେବ ଖେଳ, ଖଳନାୟକ ସାଜିପାରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ଅଷ୍ଟାଦଶ ଲୋକସଭାର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ:୨୬ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ, ୨୭ରେ ରାଜ୍ୟ ସଭା ବୈଠକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାର ୩୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ, ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦର ଗରିମାକୁ କ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ କରିଛନ୍ତି ପିଏମ ମୋଦୀ, ବିଜେପି ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ପୂର୍ବ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଞ୍ଜାବରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଶେଷ ପ୍ରଚାର ଦିନରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂ ଜନତାଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ଚିଠି ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ କଡ଼ା ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ମନମୋହନ ସିଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦର ସମ୍ମାନ ହ୍ରାସ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ (ପିଏମଓ) ର ଗମ୍ଭୀରତା ହ୍ରାସ କରିଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ମନମୋହନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ପିଏମ ମୋଦୀ ଘୃଣା ବିସ୍ତାର କରିବା ଭଳି ଭାଷଣ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମନମୋହନ ସିଂ ଅଗ୍ନିବୀର ଯୋଜନା ଉପରେ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କୁ କଡ଼ା ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ପଞ୍ଜାବର ଭୋଟରଙ୍କୁ ଏଥିପ୍ରତି ସଚେତନ ହେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପି ସରକାର ଅଗ୍ନିବୀର ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଦେଶଭକ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ମୂଲ୍ୟକୁ କେବଳ ୪ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବିବେଚନା କରନ୍ତି, ଏହା ତାଙ୍କ ନକଲି ଜାତୀୟତାକୁ ଦର୍ଶାଏ ।

ସପ୍ତମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଏହି ପତ୍ରରେ ମନମୋହନ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିକାଶ-ଭିତ୍ତିକ ପ୍ରଗତିଶୀଳ ଭବିଷ୍ୟତକୁ କେବଳ କଂଗ୍ରେସ ନିଶ୍ଚିତ କରିପାରିବ, ଯେଉଁଠାରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଏବଂ ସମ୍ବିଧାନ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ । ମନମୋହନ ସିଂ ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଜାବର ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରେମ, ଶାନ୍ତି, ଭାଇଚାରା ଏବଂ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟକୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ଏବଂ ବିକାଶ ତଥା ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ପ୍ରଗତି ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ମନମୋହନ ସିଂ କହିଛନ୍ତି, "ମୁଁ ଏହି ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ରାଜନୈତିକ ଆଲୋଚନାକୁ ଅନୁସରଣ କରିଆସୁଛି । ମୋଦୀ ଘୃଣା ଭାଷଣ ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଭାଜନକାରୀ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯିଏ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦର ଗରିମା କ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ହେଉଛି ।  

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.