ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଆଜି ପିତୃ ଦିବସ: ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ, ବାପା ବିଶ୍ବାସର ବରଗଛ, ଭରଷାର ଭବିଷ୍ୟତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ନାକେଦମ୍ କରୁଛି ତାତି, କାଲିଠୁ ମିଳିବ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ବାହାରିଲାନି ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ କି ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ, ଗୋପରୁ ଫେରିଲା ଅଏଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ କମ୍ପାନି

ଗୋପ,୧୧/୦୬: ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ଗୋପ ବ୍ଲକ୍‌ର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରୁ ଫେରିଲା ଅଏଲ୍‌  ଇଣ୍ଡିଆ କମ୍ପାନି । ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି କମ୍ପାନି  ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ଓ  ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସନ୍ଧାନ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା ।  ହେଲେ ସନ୍ଧାନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫେଲ୍‌  ମାରିବା ପରେ କମ୍ପାନି ସମସ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ  ସହ ଫେରି ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।  

ଅଏଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ କମ୍ପାନି ୨୦୨୦ରେ  ଗୋପ ଅଞ୍ଚଳରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ଗ୍ୟାସ  ଥିବା ସୂଚନାପାଇ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା  ସର୍ଭେ କାର୍ଯ୍ୟ । ଏହା କରୁଥିଲା ଆଲ୍‌ଫା  ଜିଓ ଲିମିଟେଡ୍‌ କମ୍ପାନି । ସାଟେଲାଇଟ୍‌  ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା ଗୋପର  କୁଶୁପୁର ଓ ମହଲପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତର ଚିତ୍ତେରା ନିକଟରେ ରହିଛି ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ଓ  ଗ୍ୟାସ୍‌ । କମ୍ପାନି ତାର ପ୍ରାଥମିକ କାର୍ଯ୍ୟ  ପ୍ରଥମେ ଗୋପର କୁଶୁପୁରଠାରେ ଆରମ୍ଭ  କରି ଯେଉଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ଓ ଗ୍ୟାସ୍‌  ସନ୍ଧାନ ପାଇଥିଲା ସେଠାକୁ ଯାଇ ଜମି  ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲା । ଗୋପ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରାୟ  ୩୩ ଜଣ ଜମି ମାଲିକଙ୍କୁ ଡାକି ୩ ବର୍ଷ  ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଜମିଗୁଡ଼ିକ ଲିଜ୍‌ରେ  ନେଇ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲା । ପରେ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ପାଚେରି କରାଯାଇ  କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । କିଛିଦିନ  ପରେ ବୋରିଂ ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ବଡ଼  ପଥର ପାହାଡ଼ ପଡ଼ିବାରୁ ରିଗ୍‌ ମେସିନ୍‌  ବୋରିଂ କରିପାରି ନଥିଲା । ଫଳରେ  ଗୋପରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ସନ୍ଧାନ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ  ହୋଇଥିଲା ।

ଏହାପରେ କୁଶୁପୁରଠାରେ  କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରି ଚିତ୍ତେରା ଫେରି  ଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ମାଲିକଙ୍କଠାରୁ  ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା । କୁଶୁପୁରଠାରୁ  ସମସ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ ଉଠାଇ ନେଇ ମହଲପଡ଼ା  ଚିତ୍ତେରାଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରି ରିଗ୍‌  ମେସିନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ବୋରିଂ କରାଯାଇ  ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.