ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୨ରୁ ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ, ସରକାର ବନାମ ନବୀନଙ୍କ ଛାୟା ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ଲଢ଼େଇ
  • ||
  • ଆଜି ରସଗୋଲା ଦିବସ, ଜିଆଇର ୫ ବର୍ଷ ପରେ ବ୍ରାଣ୍ଡିଂ ନାହିଁ, ସରକାର ନିରବ
  • ||

POK ର ଏକ ଜେଲ୍ରୁ ୧୮ ଜଣ କଏଦୀ ଫେରାର, ଘଟଣାରେ ୭ ଅଧିକାରୀ ନିଲମ୍ବିତ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ୧୮ ଜଣ ବିପଜ୍ଜନକ କଏଦୀ ଜଣେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପରେ ଏଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ ଜେଲରୁ ଖସି ପଳାଇଛନ୍ତି । ଅଧିକାରୀ ମାନେ ସୋମବାର ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପଳାଇଥିବା କଏଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରାୱଲକୋଟ ଜେଲରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି । ସୂଚନା ମୁତାବକ ଜଣେ କଏଦୀ ଜଣେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଭୟଭୀତ କରାଇ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଜେଲର ଚାବି ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିଲେ।

ଖସି ପଳାଇଥିବା ୧୮ ଜଣ କଏଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ତିନି ଜଣ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ଖସିଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଅନ୍ୟ ଜଣେ କଏଦୀ ଗୁଳି ଚଳାଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିବା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି କଏଦୀ ୫ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜୋରଦାର୍ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏହି ସମୟରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଜେଲ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଛି ।

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ କେତେକ ମାମଲାରେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ରାୱାଲକୋଟ ଜେଲର ଡେପୁଟି ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟଙ୍କ ସମେତ ୭ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ସୁରକ୍ଷା ଉଲ୍ଲଂଘନ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସୁରକ୍ଷା ଅଭାବକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପାକିସ୍ତାନ ଦଖଲ କରିଥିବା କାଶ୍ମୀରର ସମସ୍ତ ଜେଲକୁ ହାଇ ଆଲର୍ଟ କରାଯାଇଛି। ବନ୍ଦୀମାନଙ୍କ ପଳାଇବାର କାରଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟିକ ଆୟୋଗ ଗଠନ କରିବାକୁ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.