ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତରେ ବଡ ଧରଣର ଅପରେସନ୍, ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ୮ ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • କଇଁଛ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚାରି ଜଣକୁ ଧରିଲା ଝରିଗାଁ ବନ ବିଭାଗ।
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ପୁଣି ଫସିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦ ବାଇକ୍ ସହ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ରାମମନ୍ଦିରକୁ ବୋମାରେ ଉଡ଼ାଇଦେବାକୁ ଜୈସ୍‌-ଇ-ମହମ୍ମଦ ଧମକ, ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ହାଇଆଲର୍ଟ
  • ||
  • କୁଏତରୁ ଓଡ଼ିଶା ଫେରିଲା ୨ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ରାଶି ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ୪ ଆହତ
  • ||
  • ନିଧି ଫାଇନାନ୍ସ ଠକେଇ ମାମଲା: ତୁଷାର ଭଞ୍ଜଙ୍କ ସରିଲା ରିମାଣ୍ଡ, ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ ନିରାଶ
  • ||
  • ରଜ ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ଘରେ ଘରେ ମଉଜ: ପିଠା ପଣାରେ ମହକୁଛି ଗାଁଠୁ ସହର, ସବୁଠି ଉତ୍ସବ ମୁଖର
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଗେଇବ ମୌସୁମୀ: ୧୭ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିବ
  • ||

କାଳବୈଶାଖୀରେ ଛିଣ୍ଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର, ୩ ଦିନ ହେଲା ଅନ୍ଧାରରେ ଅଛନ୍ତି ୧୬ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ, ୩l ୬  ଗତ ଶନିବାର କାଳ ବୈଶାଖୀ  ପ୍ରଭାବରେ ପ୍ରବଳ ଝଡ଼ ତୋଫାନ ସହ ବିଜୁଳି ଘଡ଼ଘଡ଼ି ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବିଦ୍ୟୁତ ସରବରାହ ବ୍ୟାହତ ହୋଇଥିଲା।  ଡିଣ୍ଡିରା ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ର ପ୍ରାୟ ୧୬ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁର ୭ ସହରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେହି ପରି ଲାଇନ୍ ନ ଥିବାରୁ  ପାଣି ଯୋଗାଣ ବନ୍ଦ ଅଛି।  

କାଳ ବୈଶାଖୀର ୩ ଦିନ ବିତିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭାଗ ର କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳକୁ ଯାଇନଥିବା ବେଳେ ଗାଁର ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ ପଡ଼ି ରହିଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।  ବେଳେନେଡି ସାହି ଗାଁ  ରାସ୍ତାରେ  ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲ ର ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ ଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନ ମାନଙ୍କରେ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଝୁଲି ରହିଥିବାରୁ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ରହିଥିବା କହିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମ ବାସୀ l ଏହି ବିଦ୍ୟୁତ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଥିବା ଡିଣ୍ଡିରା ଗାଁ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ର ସରୁକୋଇ, , ନେଡି ସାହି, କାମ୍ବା ସାହି, ତଳ ସାହି, ମଝୀ ସାହି, ଉପର ସାହି, ଗଞ୍ଜୁ ଖୋଲ, ଟେଲା ପାଲି, ଶିକୁଳି ପଦର, ଲଦା ପଦର, କୁଟି ପଦର, କୁଡୁକି ଭଳି ଗାଁ ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଛନ୍ତି l 

ଏହି ଘଟଣା କୁ ନେଇ ଡିଣ୍ଡିରା ଗାଁ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚ ରଞ୍ଜିତା ମଲିକ, ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର ହେମନ୍ତ ବିନ୍ଧାଣି, ସନତ କହଁର, ଲଷ୍ମୀଧର ସାହାଣୀ, କାମରାଜ କହଁର, ଭୀମସେନ ସାହାଣୀ, ସୁଶାନ୍ତ ଦିଗାଲ ଓ ଗ୍ରାମ ବାସୀ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ପାରିନାହିଁ l ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ ଓ ଝୁଲି ରହିଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲଗାଇ ସମୂହ ଗାଁକୁ ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ରଞ୍ଜିତା କହଁର ଙ୍କ ସହ ସମୂହ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦାବୀ କରିଛନ୍ତି l ଅନ୍ୟ ପଟେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ଜୟଦେବ ସାହୁଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ମୋ ପାଖରେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ ନାହିଁ l ତଥାପି ତୁରନ୍ତ କିଭଳି ଭାବରେ ଲୋକେ ବିଦ୍ୟୁତ ସୁବିଧା ପାଇ ପାରିବେ ସେ ନେଇ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି l ସ୍ଥାନୀୟ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇ ପାରି ନାହିଁ l

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.