ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ଦେଖିକି ଚାଲ, ଷ୍ଟେସନ୍‌ ରାସ୍ତାରେ ଖାଲ... ବହିରାଗତ ଅତିଥିଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛି ମୃତ୍ୟୁ ଯନ୍ତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୦୩/୦୭ : ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ଛକରୁ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଯାଉଛନ୍ତି କି ? ଯଦି ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ସାବଧାନ... । ରାସ୍ତାରେ ବଡ଼ ବଡ଼ ଖାଲ । ଗାଡ଼ି ଚଲାରେ ସାମାନ୍ୟ ଏପଟସେପଟ ହେଲେ ଗାତରେ ଦୁଲ୍‌କି ପଡିବେ । ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ରାସ୍ତା ଏବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ହୋଇପଡିଛି । ରାସ୍ତା ସାରା ଆଁ କରିଛି ଖାଲ । ଚାଲିକି ଯାଅ ଅଥବା ବାଇକ୍‌ରେ, ପଡିବା ନିଶ୍ଚିତ । ଆଜି କି କାଲି ନୁହେଁ, ପାଖାପାଖି ବର୍ଷେ ହେବ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ପ୍ରମୁଖ ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ଅବସ୍ଥା ଏମିତି । ନା ରେଳ ବିଭାଗ ନା ପୂର୍ତ୍ତ ଅବା ବିଏମସି କେହିବି ଏଥିପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉନାହାନ୍ତି । ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗକୁ ପଚାରିଲେ କହୁଛନ୍ତି ସେ ରାସ୍ତା ତାଙ୍କର ନୁହେଁ । ରେଳ ବିଭାଗ ବି ଚୁପ୍‌ । ତେବେ ରାସ୍ତାକୁ ମରାମତି କରିବ କିଏ ବୋଲି ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । 

ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ରେଳ ଷ୍ଟେସନକୁ ଦୈନିକ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଯାତାୟାତ କରୁଛନ୍ତି । କେବଳ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନୁହେଁ, ପାଖରେ ସିଟି ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ, ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ସହ ଚା’ ଓ ଜଳଖିଆ ଷ୍ଟଲ ଓ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ବି ରହିଛି । ସେଠାକୁ ମଧ୍ୟ ଦୈନିକ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଆସୁଛନ୍ତି । ପ୍ରତିଦିନ କଟକ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ଜଟଣୀ ଆଦି ସ୍ଥାନକୁ ଏହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ବସ୍‌ ଯିବା ଆସିବା କରେ । ମାତ୍ର ରାସ୍ତା ମରାମତି କଥା କେହି ଚିନ୍ତା କରୁନାହାନ୍ତି । ଦିନ ବେଳା ଯେଣତେଣ ଚଳିଯିବ । ମାତ୍ର ରାତି ହେଲେ କଥା ସରିଲା । ଜାଣିନଥିବା ଲୋକ ଯଦି ଏରାସ୍ତାରେ ଯାଏ ତେବେ ଖାଲରେ ପଡି ଖଣ୍ଡିଆଖାବରା ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । 

ପୂର୍ବରୁ ବି ଏଠାରେ ଛୋଟବଡ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବାର ନଜିର ରହିଛି । ବର୍ଷାଦିନେ ତ ସମସ୍ୟା କଥା ନକହିବା ଭଲ । ଗାତରେ ପାଣି ଜମିଯାଉଥିବାରୁ ଚାଲିକି ଯାଉଥିବା ପଥଚାରୀ ବି ପଡୁଥିବା ବେଳେ କାର ଗଲେ ପାଣି ଛିଟିକିପଡୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ କୁହନ୍ତି । ସେହପରି ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ପାଣି ଜମିରହିବା ପରେ ସେଠାରେ ମଶା ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ଖରାବେଳେ ଖାଲଖମାରୁ ଧୁଳି ଉଡି ପରିବେଶ ଆକ୍ତାମାକ୍ତା ହେଉଛି । ଫଳରେ ନାନା ସମସ୍ୟା ଭୋଗିବାକୁ ପଡୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ତୁରନ୍ତ ଏହି ଖାଲଖମାକୁ ମରାମତି କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି । 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.