ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଲୁମ୍ବିନୀ ବିହାର ମା' ମଙ୍ଗଳା ବସ୍ତିରେ ବିଲ୍ ଗେଟ୍‌ସ, ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭେଟି ବିଭିନ୍ନ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ, ମା' କିଚକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦେବେ ଯୋଗ
  • ||

ସମଲେଇ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ ପାଇଁ କଡ଼ା ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଚାରି ଚକିଆରେ ଯିବାକୁ ବାରଣ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୬/୦୧: ସମ୍ବଲପୁରରେ ଆସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖରେ  ସମଲେଇ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ ହେବ ।  ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ । ଏଥିପାଇଁ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଜିଲ୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ସହରର ଯେଉଁମାନେ ସମଲେଇ ମନ୍ଦିର ଦେଇ ଯିବା ଆସିବାର କରିବେ ସେମାଙ୍କୁ ଚାରି ଚକିଆ ବଦଳରେ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନରେ ଯିବା ଆସିବା କରିବାକୁ  ନିବେଦନ କରାଯାଇଛି ।  

ଲୋକାର୍ପଣ ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର  କାର୍ଯକ୍ରମ ରହିଛି । ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ  ପାଇଁ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ସହରକୁ ୬ଟି ସେକ୍ଟରରେ  ଭାଗ କରାଯାଇଛି । ପ୍ରତି ସେକ୍ଟରରେ  ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଟ୍ରାଫିକ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର  ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିବେ । ଏଠାକୁ କେବଳ  ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଅତିଥି ଆସୁଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଆସୁଥିବା ଆତିଥିଙ୍କ  ଗାଡ଼ି ସବୁ ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ରୁ ଦୁର୍ଗାପାଲି  ଦେଇ ଆସିବ । 

କାନିଜୁରୀ ପାଖରେ  କରାଯାଇଥିବା ୩ଟି ପଡ଼ିଆରେ ପାର୍କିଂ  କରାଯିବ । ସେଠାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ  ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଗାଡ଼ିରେ ମନ୍ଦିର ପରିସରକୁ  ଅଣାଯିବ । ଏଥିସହ ସମ୍ବଲପୁର  ଟାଉନରୁ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଅତିଥିଙ୍କୁ  ସମଲେଇ କଲେଜରେ ଗାଡ଼ି ପାର୍କିଂ  କରିବାକୁ କୁୁହାଯାଇଛି । ଏଠାରୁ  ସମଲେଇ ମନ୍ଦିର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତି ୫  ମିନିଟରେ ଏକ ବସ ଯିବା ଆସିବା  କରୁଥିବ । ସେଥିରେ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଭକ୍ତ, ଅତିଥି ଯିବାଆସିବା କରିପାରିବେ ।  ଏହାବାଦ୍‌ ୧୦୦ଟି ଭିଆଇପି ପାର୍କିଂ  ମନ୍ଦିର ପାଖରେ କରାଯିବ ।   

ନେଲସନ୍‌ ମାଣ୍ଡେଲା ଓ ଜେଲ ଛକ  ଦେଇ ଚାରି ଚକିଆ ଯିବା ଆସିବା  କରିପାରିବ ନାହିଁ । ମନ୍ଦିରକୁ ରିଂ  ରୋଡ଼ ଦେଇ ଆସୁଥିବା ଲୋଙ୍କୁ ଏକ ପ୍ରକାର ବାରଣ କରାଯାଇଛି ।  ଏହି ରାସ୍ତା ଦେଇ କେବଳ ଜରୁରୀ  ସମୟରେ ଦୁଇ ଚକିଆରେ ଗାଡ଼ି  ଯିବା ଆସିବା କରିବ । ଯେଉଁମାନେ ବି  ଆସୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ଗାଡ଼ି ବାଲିବନ୍ଧା  ପାରେ ହିଁ ରଖିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ।  ଏଥିସହ ସହରର ବିଭନ୍ନ୍‌ ଗଳି ଦେଇ  ମନ୍ଦିରକୁ ଥିବା ରାସ୍ତାକୁ ବେରିଗେଟିଂ  କରାଯିବା ନେଇ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ  ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.