ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବିଲ୍‌ ଗେଟ୍ସ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, କୃଷିଭବନ ଓ ବସ୍ତି ବୁଲିବାର ରହିଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ, ମା' କିଚକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦେବେ ଯୋଗ
  • ||

ରାମ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର : ଏବେ ଏହି ସହରରୁ ଅଯୋଧ୍ୟାକୁ ଚାଲିଲା ଆସ୍ଥା ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅଯୋଧ୍ୟା ଯାଇ ରାମଲଲାଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର। ଏବେ ପଞ୍ଜାବର ଜଳନ୍ଧରରୁ ଆସ୍ଥା ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ୍‌ ଅଯୋଧ୍ୟା ପାଇଁ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ରାମ ଭକ୍ତ ବସି ଥିଲେ। ଟ୍ରେନ୍‌ ପ୍ରସ୍ଥାନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମ କି ଜୟ ନାରା ଲଗାଇ ଥିଲେ ଏବଂ ପୂରା ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ ଏଥିରେ ଗୁଞ୍ଜରିତ ହୋଇ ଉଠିଥିଲା। ଏହି ମଧ୍ୟରେ, ଆଉ ଏକ ଆସ୍ଥା ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ୍‌ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ୧୦ଟାରେ ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ୍‌ର କୋଚୁୱେଲି ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରୁ ଅଯୋଧ୍ୟା ପାଇଁ ଗସ୍ତ କରିଛି। 

ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ରେଳ ରାଜସ୍ୱ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ. ରାଜଗୋପାଳ ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ଙ୍କୁ ସବୁଜା ପତାକା ଦେଖାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ୧୦୩ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ବସି ଥିଲେ। ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଅଯୋଧ୍ୟାକୁ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ମୋଟ୍‌ ୯୭୨ ଜଣ ଲୋକେ ବୁକିଂ କରାଇଛନ୍ତି। ୧୦୩ ଯାତ୍ରୀ ତିରୁଅନନ୍ତପୁରମ୍‌ରୁ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ବସି ଥିଲେ, ୧୧୧ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ କୋଚୁୱେଲି ଷ୍ଟେସନରୁ ବୁକ୍‌ କରି ଥିଲେ। 

ଏହା ପୂର୍ବରୁ, ସୋମବାର ରାମ ଭକ୍ତଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଗ୍ରୁପ୍‌ ସହ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସିକନ୍ଦରାବାଦ ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରୁ ଆସ୍ଥା ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ୍‌ ପ୍ରସ୍ଥାନ କରିଥିଲା। ଉକ୍ତ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ମୋଟ୍‌ ୧,୩୪୬ ଜଣ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ବସି ଥିଲେ। ସିକନ୍ଦରାବାଦ ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ଜୟ ଶ୍ରୀରାମ ନାରା ଲାଗିଥିଲା। ସେଠାରେ ଗୁଜରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦରୁ ପାଖାପାଖି ୧୪୦୦ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଆସ୍ଥା ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ୍‌ରରେ ରାମଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ। 

ବୁଧବାର ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ସାବରମତି ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରୁ ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ସବୁଜ ପତାକା ଦେଖାଯାଇ ଥିଲା। ଟ୍ରେନ୍‌ର ପ୍ରସ୍ଥାନର ଅବସରରେ ସେଠାରେ ପୂରା ମାହୋଲ ରାମମୟ ହୋଇ ଥିଲା। ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଏହି ଭବ୍ୟ ରାମ ମନ୍ଦିରର ଦର୍ଶନ ସରଳତାରେ କରିବାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦରୁ ଅଯୋଧ୍ୟା ଯାଏ ଆସ୍ଥା ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। 

କହି ରଖୁଛୁ କି, ଆସ୍ଥା ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ରାମ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଅଯୋଧ୍ୟାର ରାମ ମନ୍ଦିରରେ ରାମଲଲାଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଚଲା ଯାଇଛି। ରେଲୱେ ଅନୁସାରେ, ଆସ୍ଥା ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ୨୦ଟି ସ୍ଲିପର କୋଚ୍‌ ଲାଗିଛି। ଗୋଟିଏ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ପାଖାପାଖି ୧୪୦୦ଲୋକ ଯାତ୍ରା କରି ପାରିବେ। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.