ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ନାବାଳିକାକୁ ଧମକାଇବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ହଇରାଣ କରି ବନ୍ଧାହେଲା ରୋମିଓ

ପୁରୀ,୧୦/୦୯: ନାବାଳିକା ବୋଲି  ଜାଣି ବି କରୁଥିଲା ପ୍ରେମ ନିବେଦନ ।  ଭଲରେ ଆସିବୁ ନା ଘରୁ ଉଠାଇ ନେବି  ବୋଲି ଦେଉଥିଲା ଧମକ । ନହେଲେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରି ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ  ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିବି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଖୁଲମ୍‌ଖୁଲ୍ଲା କହୁଥିଲା । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ  କରି କୁମ୍ଭାରପଡ଼ା ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି ଜଣେ ନାବାଳିକା । ଶେଷରେ ରୋମିଓ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ବାନ୍ଧିଛି ପୁଲିସ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ରାମଚଣ୍ଡୀ ସାହି ବାଲିକୁଦା ବସ୍ତିର ଦୀପକ କୁଣ୍ଡୁ ଓରଫ  ଦୀପୁ (୨୬) ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ନାବାଳିକାଙ୍କ ବୟସ ୧୭ ବର୍ଷ ।  ଗତ ୬ ମାସ ହେଲା ତାଙ୍କ ପଛରେ  ପଡ଼ିଛି ଦୀପୁ । ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଏକତରଫା ପ୍ରେମ କରି ହଇରାଣ କରୁଛି । ଘର ଛାଡ଼ି ତା’ ସହ ଚାଲିଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛି । ରାଜି ନହେବାରୁ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ  ଗାଳିଗୁଲଜ କରି ଅପମାନ ଦେଉଛି  ବୋଲି ଏତଲାରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ।  ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ନାବାଳିକା ଓ ତାଙ୍କ  ପରିବାର ମାନସିକ ଚାପ ଓ ଭୟଭୀତ  ଅବସ୍ଥାରେ ଦିନ କାଟୁଛନ୍ତି । 

ଗତ ୭  ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ଦୀପୁ ସମ୍ପୃକ୍ତା  ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କଲ୍‌ କରି ଉଠାଇ  ନେବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲା । ଘର  ଛାଡ଼ି ନଆସିଲେ ଭାଇକୁ ମାରିଦେବ  ବୋଲି ଧମକ ଦେଇଥିଲା । ଏହାପରେ  ଆଇନ୍‌ର ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ ନାବାଳିକା । ୧୨ ପୋକ୍‌ସୋ ଆକ୍ଟ ବଳରେ ମାମଲା  (୨୧୨/୨୩) ରୁଜୁ କରି ଦୀପୁକୁ ଗିରଫ  କରିଛି ପୁଲିସ । ଶନିବାର ତାକୁ କୋର୍ଟ  ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଜାମିନ୍‌  ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ଜେଲ୍‌ ପଠାଇ  ଦିଆଯାଇଥିବା ପୁଲିସ୍‌ କହିଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.