ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ଜାରି କଲା ଟିଏମସି; ‘ସରକାର ଆସିଲେ ଲାଗୁ ହେବନି ସିଏଏ-ଏନଆରସି’

Image Courtesy: hindustantimes

କୋଲକାତା: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୪ ଲାଗି ସବୁ ଦଳ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଲୋଭନୀୟ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଉଛନ୍ତି । ବିଜେପି, କଂଗ୍ରେସ ପରେ ଏବେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି)ର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାରକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ବୁଧବାର ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଦଳ ଟିଏମସି ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ଜାରି କରିଛି । ଏପ୍ରିଲ ୧୯ରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଟିଏମସି ଏହି ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛି । 

ମମତାଙ୍କ ଦଳ ଏଥର ୧୦ଟି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସରକାର ଆସିଲେ ରାଜ୍ୟରେ ସିଏଏ, ଏନଆରସି ଏବଂ ୟୁସିସି ଲାଗୁ ହେବନି ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି ଦଳ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସିଏଏ, ଏନଆରସି ଏବଂ ୟୁସିସି ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ କରାଇ ଦେବୁ ନାହିଁ ବୋଲି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଆସିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଟିଏମସି ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, କେନ୍ଦ୍ରରେ ଇଣ୍ଡି ମେଣ୍ଟର ସରକାର ଆସିଲେ ସବୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନ କରାଯିବ । ଯଦିଓ ରାଜ୍ୟରେ ଟିଏମସି ଏକାକୀ ଲଢ଼ିବାକୁ ଯାଉଛି ହେଲେ ଦଳୀୟ ନେତା ଇଣ୍ଡି ମେଣ୍ଟର ସମର୍ଥନରେ ବାହାରିଛନ୍ତି । 




ଟିଏମସି ନିଜ ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାରରେ, ମାଗଣା ଏଲପିଜି, ଚାକିରି, କୃଷକଙ୍କୁ ଏମଏସପି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଏବଂ ଏସସି, ଏସଟି ଓ ଓବିସି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସ୍କଲାରଶିପ୍‌ ଆଦି ସାମିଲ କରିଛି । ତେବେ ଟିଏମସି ନିଜର ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାରକୁ ନେପାଳି, ଓଇ ଚିକି ସହ ମୋଟ ୬ଟି ଭାଷାରେ ଜାରି କରିଛି ।  ଅନ୍ୟପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦେଇଥିବା ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କେବଳ ଦଙ୍ଗା କରିବା ବିଜେପି ସରକାରର ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି । ଏହା ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କାହା ପାଇଁ କିଛି କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ ବିଶ୍ବାସ କରୁନଥିବା ନେଇ ଏକ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି ମମତା କହିଛନ୍ତି । 

  • CM Mamata
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.