ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖଣ୍ଡପଡ଼ା: ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ
  • ||
  • ଯଜ୍ଞର ପ୍ରସାଦ ଖାଇ ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଶନିବାରଠୁ ପିଜି ନାମଲେଖା ଆବେଦନ, ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ, ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୪ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା-ନିମାପଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ଏଲନ୍ ମସ୍କଙ୍କ ଟେସ୍‌ଲାର ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ଚାକିରି ହରାଇବେ ୧୪ ହଜାର କାର୍ମଚାରୀ

ଓ୍ବାଶିଂଟନ ଡିସି:  ଲୋକପ୍ରିୟ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍‌ ଭେଇକିଲ ନିର୍ମାତା କମ୍ପାନି ଟେସଲା ଛଟେଇ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଟେସଲା ସିଇଓ ଏଲନ ମସ୍କ ଟେସ୍‌ଲାର ୧୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।   ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍‌ କାରର ଡିମାଣ୍ଡ କମୁଥିବା ନେଇ କାରଣ ଦର୍ଶାଇ କମ୍ପାନି ଏଭଳି ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ଚାକିରି ହରାଇବାକୁ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏଲନ ମସ୍କ ଇମେଲ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ବିଭାଗରେ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ।  ସେହିଭଳି କେତେକ ସ୍ଥାନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ଶୈଳୀରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।  

ଏଲନ ମସ୍କ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରୁ ଟେସଲାର ୧୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ ।  ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ,ଟେସଲା ନିଜର ସଫଳତା ଲାଗି ଆଗାମୀ ଫେଜରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ତେଣୁ କମ୍ପାନିର ଖର୍ଚ୍ଚ କାଟ କରିବା ସହ ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଦରକାର ।  ବିଶ୍ଳେଷଣ କଲା ପରେ ଆମେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲୁ କମ୍ପାନିର ୧୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଏମିତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଲାଗି କଷ୍ଟ ହେଉଥିଲେ ବି ଏହା ଜରୁରି ବୋଲି ଏଲନ ମସ୍କ କହିଛନ୍ତି ।  

ଗତବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟେସଲାରେ ୧, ୪୦, ୪୭୩ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ ।  ଆଉ ଏବେ ପ୍ରାୟ ୧୪ ହଜାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇସାରିଛି ଏଲନ ମସ୍କଙ୍କ ଟେସ୍‌ଲା । ସେପଟେ ଟେସଲା କାର ବିକ୍ରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବଡ଼ ହ୍ରାସ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି ।  ୪ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଏକ ତ୍ରୈମାସିକରେ ଟେସଲା କାର ବିକ୍ରି ଆଶାତୀତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଆଗକୁ ଆହୁରି କାର ବିକ୍ରି କମିବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । 

ଗତ ଜାନୁଆରି ମାସରେ କମ୍ପାନିର ମୁଖ୍ୟ ଫାଇନାନ୍ସିଆଲ ଅଫିସର ବୈଭବ ତନେଜା କହିଥିଲେ ଯେ, ଆମକୁ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ପଇସା ବଞ୍ଚାଇବା ଦରକାର । ଆମ ପାଖରେ ମଜଭୁତ ଟିମ୍‌ ରହିଛି, ଯିଏ ଏହି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି । ବ୍ଲୁମବର୍ଗ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଟେସଲା ୨୦୨୨ରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିଥିଲା । 

 

  • Elon Musk
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.