ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ୟୁପିଏସ୍‌ସି ରେଜଲ୍ଟ, ୧୮୦ ଆଇଏଏସ୍., ୨୦୦ ଏଇପିଏସ୍‌, ୩୭ ଆଇଏଫଏସ କୃତ୍ତକାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ଅଦାଲତ ସଂଲଗ୍ନ ଔଷଧ ଦୋକାନରେ ପଶିଲା ବାରାହା
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ବର୍ଷା, ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର ପାଲଟିଲା ବାଲେଶ୍ୱର
  • ||
  • ବାରିପଦା: ପୋଖରୀ ରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଆସିଲା ବିଜେପି ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ୨୧ ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନା ଘୋଷଣା, ୧୪ ଆସନ ପାଇଁ ଛାଣ୍ଡିନି ଅଙ୍କ
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ସଂଶୋଧନ, ଶେଷ ସୁଯୋଗ ଆଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ରଥଯାତ୍ରା ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ: ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ନେତ୍ରଉତ୍ସବ ଓ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ଚାଲେଞ୍ଜ ହେବ
  • ||
  • IPL 2024: ଇଡେନ୍‌ରେ କୋଲକାତା-ରାଜସ୍ଥାନ ମୁକାବିଲା, ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ହେବ ଲଢ଼େଇ
  • ||
  • ପବିତ୍ର ଅଶୋକାଷ୍ଟମୀ: ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ରୁକୁଣା ରଥଯାତ୍ର, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟାରେ ପହଣ୍ଡି, ସାଢ଼େ ୩ଟାରେ ରଥ ଟଣା
  • ||
  • ଆଗକୁ ଭୟାନକ ଅଗ୍ନି ବର୍ଷା, ୪୫ ଛୁଇଁବ ତାପମାତ୍ରା: ସପ୍ତାହ ଯାଏ କମିବନି ତାତି
  • ||

ହିମାଚଳର ୬ ବିଦ୍ରୋହୀ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ସଦସ୍ୟତା ରଦ୍ଦ, ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି

Image Courtesy: gujarati.abplive

ଧର୍ମଶାଳା: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ରାଜନୀତିରେ ହାଇଡ୍ରାମା ଜାରି ରହିଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସର ୬ ଜଣ ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ସଦସ୍ୟତା ରଦ୍ଦ ହୋଇଛି । ବାଚସ୍ପତି କୁଲଦୀପ ସିଂହ ପଠାନିୟା କଂଗ୍ରେସର ଆବେଦନ ଉପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ବିଧାୟକଙ୍କ ସଦସ୍ୟ ରଦ୍ଦ ହୋଇଛି ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି, ଧର୍ମାଶାଳା ବିଧାୟକ ସୁଧୀର ଶର୍ମା, ସୁଜାନପୁର ବିଧାୟକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ରାଣା, କୁଟଲୈହଡ ବିଧାୟକ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଭୁଟ୍ଟୋ, ଗଗରେଟ ବିଧାୟକ ଚୈତନ୍ୟ ଶର୍ମା, ଲାହୌଲ ସ୍ପିତିର ବିଧାୟକ ରବି ଠାକୁର ଏବଂ ବଡ଼ସର ବିଧାୟକ ଇନ୍ଦ୍ରଦତ୍ତ ଲଖନପାଲ । 

ଦଳବଦଳ ଆଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ସଦସ୍ୟତା ରଦ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ବାଚସ୍ପତି । ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି କୁଲଦୀପ ପଠାନିୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଧାନସଭାରେ ବଜେଟ ପାରିତ ହେଲା ବେଳେ ଏହି ବିଧାୟକମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏହା ସହ ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଲ’ କମିଶନ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଆୟା ରାମ ଏବଂ ଗୟା ରାମ ରାଜନୀତି ନହେବା ଦରକାର । 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଏହି ବିଧାୟକମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କ୍ରସଭୋଟିଂ କରିଥିଲେ । ସେମାନେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହର୍ଷ ମହାଜନଙ୍କୁ ଭୋଟ ଦେଇଥିଲେ । ଆଉ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଭିଷେକ ମନୁ ସିଂଘଭୀଙ୍କୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା । 

  • congress
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.