ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ବାଇକ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ରେଲୱେ ବିଭାଗର ବୋଲେରୋ, ବାଇକ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଖରସ୍ରୋତାରେ ୨ ଭାଇ ନିଖୋଜ ଘଟଣା, ବଡ଼ଭାଇର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ଡ଼ଭା ଛକରେ ପୋଲିସର ଚେକିଂ ବେଳେ ୬ ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାର ୮୦୦ଟଙ୍କା ଜବତ, ୨ ଜଣ ଅଟକ
  • ||
  • ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଧଳା ବାଘୁଣୀ ସ୍ନେହା, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ନିର୍ଘାତ ତାତି: ସାଢ଼େ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା ୩୫ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ତାଳଚେର ତାପମାତ୍ରା, ୩୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ୧୪ ସହର ପାରଦ
  • ||
  • ସୁନା ଦରରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍‌, ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍‌ ସୁନା ଦର ୩୩୦ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ
  • ||
  • ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଗାଡ଼ିବେ ଅଙ୍କ, ଚିନ୍ତାରେ ବିଜେପି: ପ୍ରଥମ ଦଫା ଭୋଟ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଆରମ୍ଭ,ଜୟପୁର ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଉନି ଦଳ
  • ||
  • ନିୟମଗିରିରେ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଆତଙ୍କ: ବହୁସଂଖ୍ୟାରେ ଡଙ୍ଗରିଆ ପୀଡ଼ିତ, ପହଞ୍ଚିଲା ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ବିଜେଡି ଛାଡ଼ି ବିଜେପି ଯିବେ ପ୍ରସନ୍ନ ପାଟ୍ଟଶାଣୀ ! ଆଜି ହୋଇପାରେ କିଛି ବଡ଼ ଘୋଷଣା
  • ||
  • IPL 2024 : ସୁପର ଜାଏଣ୍ଟସ୍‌କୁ ଭେଟିବ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍, ଏକାନ୍ନା ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍‌
  • ||
  • ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମହାପର୍ବ: ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୭ ରାଜ୍ୟ ଓ ୪ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ୧୦୨ ଆସନରେ ମତଦାନ
  • ||
  • ବିପଜ୍ଜନକ ଖରା: ଆଜି ଅତି ଭୀଷଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ସମ୍ଭାବନା, ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଜଳାଇବ, ୨୨ରୁ ହାଲୁକା ଆଶ୍ୱସ୍ତ
  • ||

ଏହି ରିସର୍ଟରେ ନା ଅଛି ବିଜୁଳିର ସୁବିଧା, ନା ଅଛି ପାଣିର ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଲୋକେ ରହିବାକୁ କରନ୍ତି ଆଗୁଆ ବୁକିଂ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୨: ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଲାବୁଲି କରିବାକୁ ବେଶ୍ ପସନ୍ଦ । କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସଂସ୍କୃତିର ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ପସନ୍ଦ ଥାଏ ତ ଆଉ କିଛି ଭ୍ରମଣ କରିବା ସମୟରେ ବଡ଼ ବଡ଼ ହୋଟେଲ କିମ୍ୱା ରିସର୍ଟରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଯେଉଁଠି ସବୁ ପ୍ରକାର ସୁଖସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଥିବ । କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଆଡଭେଞ୍ଚର କାମ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ ଥାଏ । ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱିଡେନ୍‌ରେ ରହିଛି ଏକ ରିସର୍ଟ । ଯେଉଁଠାରେ ନା ବିଜୁଳିର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି ନା ପାଣିର । ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଛି କେବଳ ଗୋଟିଏ ମାଟି ଘର । ଏହି ରିସର୍ଟଟି ହେଉଛି ସ୍ୱିଡେନ୍‌ରେ । ଯାହାର ନାଁ ‘କୋଲାରିବିନ୍ ଇକୋ ଲଜ୍‌’ । 

ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ପୁରୁଣା ସମୟର ହୋଟେଲରେ ରହିବାର ଅନୁଭବ ଦେବ । ଏଠାରେ ବିଜୁଳି ଓ ପାଣିର କୌଣସି ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ । ଏହି ରିସର୍ଟରେ ୧୨ଟି ଲଜ୍ ରହିଛି । ଏଠାରେ ରହିବାକୁ ଆସୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କିଭଳି ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ତା’ର ପରୀକ୍ଷା ନିଆଯାଏ । ଏହି ରିସର୍ଟର ଛାତ ମାଟି ଓ କାଠରେ ତିଆରି । ରିସର୍ଟରେ ବିଜୁଳିର ସୁବିଧା ନଥିବାରୁ ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ କାଠ ହାଣି ନିଆଁ ଜାଳନ୍ତି । ପାଣି ଆଣିବାକୁ ଝରଣା ନିକଟକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି । ଏଠାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଘର କିମ୍ୱା ଦୋକାନର ସୁବିଧା ନାହିଁ । କେବଳ ଗୋଟିଏ ଛୋଟ ଘରେ ଜରୁରୀ ଆବଶ୍ୟକତା ଜିନିଷମାନ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ, ଫଳମୂଳ ପାଇଁ ପାଖ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼େ । 

ଏହି କୁଡ଼ିଆ ଘରେ ୨ଟି ସିଙ୍ଗଲ୍ ବେଡ୍ ସହ ୨ଟି ସ୍ଲିପିଙ୍ଗ୍ ବ୍ୟାଗ୍, କମ୍ୱଳ ଓ ତକିଆ ରହିଛି । ଯଦି ଆପଣ ରେସ୍ତୋରାଁ, ସୁପରମାର୍କେଟ୍ କିମ୍ୱା କାଫେ ଯିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ନିକଟସ୍ଥ ସିକନ୍ୟସକେଟବର୍ଗ ସହରକୁ ଯିବାକୁ ହେବ । ଏହି ରିସର୍ଟର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳ ଗଛଲତାରେ ଭରପୂର । ଏଠାକୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକେ ମନଭରି ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି । ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ବାତାବରଣ ପାଇଁ ଲୋକେ ଏଠାରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଏଠାରେ ରହିବା ଲାଗି ଲୋକେ ଆଗୁଆ ବୁକିଂ କରିଥାନ୍ତି । ଏଠାରେ ଥିବା ଲଜ୍‌ର ଦାମ୍ ୭ ହଜାରରୁ ଆରମ୍ଭ । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଆକ୍ଟିଭିଟିର ମଜା ନେବା ପାଇଁ ବୁକିଙ୍ଗ୍ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଏଥିମଧ୍ୟରେ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ଷ୍ଟେ, ସଫାରୀ ଆଡଭେଞ୍ଚର, ହାଇକିଙ୍ଗ୍ ସାମିଲ । 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.