ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟର ଉର୍ଦ୍ଦୁ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମାସିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ୭,୪୦୦ ରୁ ୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସାଲାଇନ ନଦେବାରୁ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଗଲପୁର ଅମିନ, ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ଦ୍ୱାରାଶୁଣି ଘାଟିରେ ଖସିଲା ପିଆଜ ବୋଝଇ ଟ୍ରକ,ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • କଟକ: ଶେଷ ହେଲା ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା, ଏବେ ରେଜଲ୍ଟକୁ ଅପେକ୍ଷା
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ନବୀନ, ଓ ଶତାଧିକ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • କଟକ-ବାରବାଟୀ ନିର୍ବାଚନୀ ଅନିୟମିତତା ମାମଲା, ମହମ୍ମଦ ମୋକିମଙ୍କ ନିର୍ବାଚନକୁ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଚିଲିକାରେ ପୁଣି ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ଦୀର୍ଘ ଏକଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଛତିଶଗଡ଼ କିଏ ସମ୍ଭାଳିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗାଦି, ଦୌଡରେ ବିଜେପିର ୭ ଜଣ ନେତା

ରାୟପୁର,୦୪/୧୨: ଛତିଶଗଡ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସକୁ  ପରାଜିତ କରି ବିଜେପି ବିପୁଳ ଭୋଟରେ  ବିଜୟୀ ହେଇଛି । ଫଳରେ ବିଜେପି ଏଠାରେ  ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ  ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି କୌଣସି ନେତାଙ୍କୁ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା ଭାବେ ଉପସ୍ଥାପନ କରି  ନଥିଲା । ବିଜେପି କହିଥିଲା କି ଦଳ ଜିତିବା  ପରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହମତି ଆଧାରରେ  ନେତା ନିର୍ବାଚନ କରାଯିବ।

କୁହାଯାଉଛି କି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦୌଡରେ  ବିଜେପିର ୭ ଜଣ ନେତା ଏବେ ଦାବିଦାର  ଅଛନ୍ତି । ସେମାନେଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି  ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରମଣ ସିଂହ, ଦଳର  ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅରୁଣ ସାଓ, ବ୍ରିଜମୋହନ  ଅଗ୍ରୱାଲ, ଲତା ଉସେଣ୍ଡି, ରେଣୁକା ସିଂହ,  ବିଜୟ ବାଘେଲ ଓ ସରୋଜ ପାଣ୍ଡେ । ରମଣ  ସିଂହ ୧୫ ବର୍ଷ ଧରି ରାଜ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ରହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏଥର ବିଜେପି ତାଙ୍କ ନାମ  ନେଇ ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦୌଡର  ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଛନ୍ତି । ଅରୁଣ ସାବ  ବିଳାସପୁରର ସାଂସଦ ଥିଲେ । 

ତାଙ୍କୁ ବିଜେପି  ଲୋରେମୀ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ  କରିଥିଲା । ସେ ଓବିସି ସମାଜର ହୋଇଥିବା  ବେଳେ ଅନ୍ୟତମ ଦୃଢ଼ ଦାବିଦାର ମଧ୍ୟ  ଅଟନ୍ତି । ରାଜ୍ୟର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ  ବ୍ରିଜମୋହନ ଅଗ୍ରୱାଲ ଅନ୍ୟତମ । ସେ  ଚଳିତଥରକୁ ମିଶାଇ ୮ଥର ବିଧାୟକ  ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ରମଣ ସରକାରରେ  ମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଭଲ ଅନୁଭବ  ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଲତା ଉସେଣ୍ଡି ବିଜେପିର  ବଡ ଆଦିବାସୀ ଚେହେରା । ୨୦୦୩ରେ  ପ୍ରଥମ କରି ବିଧାୟକ ହୋଇଥିଲେ । ସେ  ଦୁଇଥର ବିଧାୟକ ହୋଇଛନ୍ତି । ବିଜେପି  ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ  କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଜେପି  ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଛନ୍ତି । ମହିଳା ଓ  ଆଦିବାସୀ ଚେହେରା ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚୌକି ପାଇଁ ଦୃଢ଼ ଦାବିଦାର  ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।  

ସେହିଭଳି ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ରେଣୁକା  ସିଂହ ମଧ୍ୟ ଆଦିବାସୀ ସମାଜର ଜଣେ ବଡ  ନେତ୍ରୀ । ୨୦୦୩ରେ ସେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ବିଧାନସଭାକୁ ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପରେ  ତାଙ୍କୁ ଲୋକସଭାକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।  ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର  ମହାସଚିବ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ବିଜୟ  ବାଘେଲ ଏବେ ଦୁର୍ଗ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ  ସାଂସଦ ଅଛନ୍ତି । ଏଥର ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ  କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଘେଲଙ୍କ  ସହ ଲଢ଼ିବାକୁ ଛାଡିଥିଲା । ସେ ଓବିସି  ଚେହେରା ହୋଇଥିବାରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ରେସ୍‌ରେ ଅଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦୌଡରେ  ସରୋଜ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ନାମ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛି ।  ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା  ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ସେ ବିଜେପି  ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରହିଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.