ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ୟୁପିଏସ୍‌ସି ରେଜଲ୍ଟ, ୧୮୦ ଆଇଏଏସ୍., ୨୦୦ ଏଇପିଏସ୍‌, ୩୭ ଆଇଏଫଏସ କୃତ୍ତକାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ଅଦାଲତ ସଂଲଗ୍ନ ଔଷଧ ଦୋକାନରେ ପଶିଲା ବାରାହା
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ବର୍ଷା, ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର ପାଲଟିଲା ବାଲେଶ୍ୱର
  • ||
  • ବାରିପଦା: ପୋଖରୀ ରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଆସିଲା ବିଜେପି ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ୨୧ ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନା ଘୋଷଣା, ୧୪ ଆସନ ପାଇଁ ଛାଣ୍ଡିନି ଅଙ୍କ
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ସଂଶୋଧନ, ଶେଷ ସୁଯୋଗ ଆଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ରଥଯାତ୍ରା ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ: ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ନେତ୍ରଉତ୍ସବ ଓ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ଚାଲେଞ୍ଜ ହେବ
  • ||
  • IPL 2024: ଇଡେନ୍‌ରେ କୋଲକାତା-ରାଜସ୍ଥାନ ମୁକାବିଲା, ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ହେବ ଲଢ଼େଇ
  • ||
  • ପବିତ୍ର ଅଶୋକାଷ୍ଟମୀ: ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ରୁକୁଣା ରଥଯାତ୍ର, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟାରେ ପହଣ୍ଡି, ସାଢ଼େ ୩ଟାରେ ରଥ ଟଣା
  • ||
  • ଆଗକୁ ଭୟାନକ ଅଗ୍ନି ବର୍ଷା, ୪୫ ଛୁଇଁବ ତାପମାତ୍ରା: ସପ୍ତାହ ଯାଏ କମିବନି ତାତି
  • ||

ବିଶ୍ୱ ବକ୍ସିଂ ଯୋଗ୍ୟତା ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ: ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଟିକେଟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଶିବା, ନିଶାନ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୩/୦୩: ରବିବାଣଠୁ ଇଟାଲୀ ଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱ ବକ୍ସିଂ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ । ଏଥିରେ ଭାରତରୁ ମୋଟ ୯ଜଣ (୭ ପୁରୁଷ, ୨ ମହିଳା)  ବକ୍ସର ଭାଗ ନେବେ । ଆଗାମୀ ପ୍ୟାରିସ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ପାଇଁ ଏହା ଯୋଗ୍ୟତା ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ । ଫଳରେ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସରମାନେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ  ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଇ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଟିକେଟ୍‌ ହାତେଇବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । 

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ମୋଟ ୪୯ଟି ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ କୋଟା ସ୍ଥାନ  ରହିଛି । ବର୍ଗରେ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ  କୋଟା ସ୍ଥାନ ପକ୍କା ହୋଇଯିବ ।  ପୁରୁଷ ବର୍ଗରେ ଷ୍ଟାର୍‌ ବକ୍ସର  ଶିବା ଥାପା (୬୩.୫କିଲୋ),  ନିଶାନ୍ତ ଦେବ (୭୧କିଲୋ)  ଓ ଦୀପକ ଭୋରିଆ  (୫୧କିଲୋ)ଙ୍କ ଉପରେ  ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିବ ।  ଇତିମଧ୍ୟରେ ଭାରତରୁ ୪ଜଣ ମହିଳା ବକ୍ସର ନିଖତ  ଜରିନ, ପ୍ରୀତି ପାୱାର, ପରବୀନ ହୁଡ଼ା ଏବଂ ଲଭ୍‌ଲିନା  ବୋର୍ଗୋହେଁ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌କୁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରି ସାରିଛନ୍ତି । 

ଭାରତୀୟ ଦଳ: ମହିଳା- ଜସ୍ମିନ ଲାମ୍ବୋରିଆ  (୬୦କିଲୋ), ଅଙ୍କୁଶିତା ବୋରୋ (୬୬କିଲୋ) । ପୁରୁଷ- ଦୀପକ ଭୋରିଆ (୫୧କିଲୋ), ମହମ୍ମଦ ହୁସାମୁଦ୍ଦିନ  (୫୭କିଲୋ), ଶିବା ଥାପା (୬୩.୫କିଲୋ), ନିଶାନ୍ତ  ଦେବ (୭୧କିଲୋ), ଲକ୍ଷ୍ୟ ଚହର (୮୦କିଲୋ), ସଞ୍ଜିତ (୯୨କିଲୋ), ନରେନ୍ଦର ବରୱାଲ (୯୨କିଲୋରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍) ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.