ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ବାରିପଦାରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନ ମଦ ଦୋକାନ ଏବଂ ବାର୍‌ ବନ୍ଦ, ଭୋଟ୍‌ ଗଣତି ଦିନ ରାଜ୍ୟସାରା ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଶନିବାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ: ୬ ଲୋକସଭା, ୪୨ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍‌ରେ ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ସିଙ୍ଗଡ଼ା ବାଡ଼ିଆ, ପହି ବିନ୍ଧ ଅନୁକୂଳ...
  • ||
  • IPL 2024: ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାଲିଫାୟରରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ରୟାଲ୍ସ- ସନରାଇଜର୍ସ, ଟ୍ରାଭିସେକ ଯୋଡ଼ିଙ୍କୁ ଅଟକାଇବେ ସ୍ପିନ୍‌ ଟାଇଟନ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ରେମାଲ୍‌’: ୨୫ରେ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟାରେ ହେବ ପରିଣତ
  • ||

ଟ୍ରକ୍ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଜଣେ ମୃତ, ଟ୍ରାଫିକ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅବହେଳାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜିତ ଲୋକେ

କଟକ, ୩୦।୪: କଟକ ଦୋଳମୁଣ୍ଡାଇ ଛକରେ ଟ୍ରକ୍ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା । ସୋମବାର ରାତିରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ବେଳେ ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି ସମୟରେ କିଭଳି ସହର ଭିତରକୁ ଟ୍ରକ୍ ପଶୁଛି ତାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେବା ସହ ଲୋକମାନେ ଟ୍ରକ୍ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରି ଡ୍ରାଇଭରକୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି ସମୟରେ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ କଣ କରୁଥିଲେ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ସାଧାରଣ ଲୋକ । ମହତାବ ରୋଡ୍‌ସ୍ଥିତ ଏକ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟରେ ମାଲ ଖାଲି କରି ଫେରିବା ସମୟରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିବା କଟକ ଭଗତପୁର ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଉପରେ ଟ୍ରକ୍ ଚଢ଼ି ଯାଇଥିଲା । ଯାହା ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେବା ସହ ଲୋକେ ଟ୍ରକ୍ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ । ଏଭଳି କି ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକକୁ ମଧ୍ୟ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । 

ଖବର ପାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍‌ର ଫଟୋ ଉଠାଇ ଫାଇନ କାଟୁଥିବା ବେଳେ ଟଙ୍କା ନେଇ ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଭାରିଯାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ସବୁ ଛାଡ଼ୁଥିବାରୁ ଏଭଳି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଥିବା ସାଧାରଣ ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସକାଳ ୬ଟା ରୁ ରାତି ୧୦ଟା ଭିତରେ ସହର ଭିତରକୁ କୌଣସି ଭାରିଯାନ ପଶିବାର ଅନୁମତି ନାହିଁ । ସହରରେ ବାରମ୍ବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ କମିଶନରେଟ୍ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏଭଳି କଟକଣା ଲଗାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ସେହି ଟ୍ରାଫିକ କର୍ମଚାରୀ ହିଁ ନିୟମକୁ ଫୁ କରି ଚୁପ ବସିଯାଇଛନ୍ତି । ଯାହାଫଳରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । 

ଅନ୍ୟପଟେ ଖରା ଦିନ ଥିବାରୁ ଲୋକ ଦିନରେ ବାହାରକୁ ଯିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ରାତିରେ ବଜାର ଯାଉଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାର୍କେଟରେ ଗହଳି ଚହଳି ରହୁଛି । ତେଣୁ ରାତିରେ ଅଧିକ ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ସହ ରାତି ୧୦ଟା ଯାଏଁ ଥିବା ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି ନିୟମକୁ ବଢ଼ାଯାଉ ବୋଲି କଟକ ବାସିନ୍ଦା କହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଟ୍ରାଫିକ ଏସିପିଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସଫେଇ ରଖାଯାଇଛି କି ଟ୍ରକ୍‌ଟି ରାତି ୧୦ଟା ପରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇଛି । ଯେଉଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିୟମ ଉଲଙ୍ଘନ କରି ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି ବେଳେ ଟ୍ରକ୍ ଛାଡ଼ୁଥିବେ, ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଲେ ଉକ୍ତ ଟ୍ରାଫିକ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

 

 

 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.