ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪: ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ବନ୍ୟା, ୟୁଏସ୍‌ଏ-ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାତିଲ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ପ୍ରଥମରୁ ଦିଆଯିବ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ, ରୋଷେଇ ପୂର୍ବରୁ ସାମଗ୍ରୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ପାଞ୍ଚ ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ପନ୍ତି ଅର୍ପଣ ସମ୍ପନ୍ନ, ଦଣ୍ଡାରେ ଲାଗିଲା ଆଗ-ପଛ ମୁହାଁଟ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୨ ମୃତ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଚସ୍ପତି: ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଶପଥ ଉତ୍ସବ, ୨୦ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ସବ୍‌କମିଟି ଓ ଛତିଶା ନିଯୋଗ ବୈଠକ, ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟକୁ ମିଳିବ ଅନୁମୋଦନ
  • ||
  • ରଜ ମଉଜକୁ ଫିକା କରିଦେବ ଗୁଳୁଗୁଳି, ଆସନ୍ତା ୨ ଦିନ ଯାଏ ତାତିରୁ ନାହିଁ ନିସ୍ତାର
  • ||

ଏସିଆ କପ୍‌-୨୦୨୩: ସୁପର-୪ ରାଉଣ୍ଡରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା- ବାଂଲାଦେଶ ମୁକାବିଲା, ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଉଭୟ ଟିମ୍

ଲାହୋର,୦୯/୦୯: ଚଳିତ ଏସିଆ କପ୍‌ର ସୁପର-୪ ରାଉଣ୍ଡରେ ଶନିବାର ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ  ବାଂଲାଦେଶ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ । ପୂର୍ବରୁ ଲିଗ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଉଭୟ ଦଳ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିସାରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଉକ୍ତ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ  ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବ ।  ସୁପର-୪ ରାଉଣ୍ଡ୍‌ରେ ବାଂଲାଦେଶ ଗୋଟିଏ  ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିସାରିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଉକ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ  ବାଂଲାଦେଶ ୭ ୱିକେଟ୍‌ରେ ପରାଜିତ  ହୋଇଥିଲା । 

ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ  ପହଞ୍ଚିବାକୁ ହେଲେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ଯଥା ସମ୍ଭବ  ଶନିବାର ବିଜୟ ଧାରାକୁ ଫେରିବାକୁ ହେବ। ଘରୋଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ପଲା ଭାରି ରହିବା  ସ୍ୱାଭାବିକ୍‌ । ମାତ୍ର ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ହରାଇବାର ଯଥେଷ୍ଟ କ୍ଷମତା  ବାଂଲାଦେଶ ନିକଟରେ ରହିଛି । ଦଳର ବ୍ୟାଟିଂ ବିଭାଗ  ସୁଦୃଢ । ସ୍ପିନ ବୋଲିଂ ବିଭାଗ ଶକ୍ତିଶାଳୀ । କେବଳ  ଫିଲ୍ଡିଂ ଓ ପେସ୍‌ ବୋଲିଂକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ କରିପାରିଲେ  ବାଂଲାଦେଶକୁ କେହି ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ସାକିବ  ଅଲ୍‌-ହାସନ ଓ ମୁସଫିକର ରହିମଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ୟାଟିଂ  ବିଭାଗ ନିର୍ଭର କରିବ । ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଫେରିଥିବା ଲିଟନ ଦାସ ଲୟ ଫେରି ପାଇଛନ୍ତି । 

ଶନିବାର ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରମାନ୍ୱୟରେ ୧୨ଟି ଦିନିକିଆ ଜିତି ସାରିଛି ।  ବାଂଲାଦେଶକୁ ହରାଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ  ବିଜୟ ରେକର୍ଡ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବ । ଦିନିକିଆ  କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ କ୍ରମାନ୍ୱୟରେ ସର୍ବାଧିକ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଜୟ  ରେକର୍ଡ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନାମରେ ରହିଛି । ୨୦୦୩ରେ  ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଅ ଦଳ କ୍ରମାନ୍ୱୟରେ  ୨୧ଟି ଦିନିକିଆ ଜିତିଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟ କ୍ରମାନ୍ୱୟରେ  ୧୨ଟି ଲେଖାଏଁ ଦିନିକିଆ ଜିତିଛନ୍ତି । 

ପିଚ୍‌: ପାଲେକେଲ ତୁଳନାରେ ପ୍ରେମଦାସା  ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ର ପିଚ୍‌ ସାଧାରଣତଃ ମନ୍ଥର । ସ୍ପିନରମାନେ  ଏହି ପିଚ୍‌ର ଫାଇଦା ଉଠାଇବା ଏକ ପ୍ରକାର ନିଶ୍ଚିତ ।  ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପିଚ୍‌ ଅନୁକୂଳ ରହିବ । ଫଳରେ  ଟସ୍‌ ବିଜୟୀ ଦଳ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି । ଆସନ୍ତା  କାଲି ବର୍ଷା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବାଧକ ସାଜିପାରେ । ୬୮ପ୍ରତିଶତ  ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଆକଳନ କରିଛି । 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.