ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ସମାନ ଦିନ, ସମାନ ଘଟଣା: ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ବୁରାଡି ଭଳି ଘଟଣା, ଘରୁ ଝୁଲାନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ପରିବାର ୫ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମୃତଦେହ

ଭୋପାଳ,୧।୭: ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଅଲିରାଜପୁରରେ ଏକ ଘର ଭିତରୁ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ତିନୋଟି ଶିଶୁଙ୍କ ମିଳିଛି ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ। ଏହା ହତ୍ୟା କିମ୍ବା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଜଣାପଡିନି।ପୋଲିସ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଇ ଦେଇଛି। ପୋଲିସ ମାମଲା ଯାଞ୍ଚ ଜାରି ରଖିଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଏହି ଘଟଣା ଆଜିଠାରୁ ୬ ବର୍ଷ ଦିଲ୍ଲୀର ବୁରାଡିରେ ହୋଇଥିବା ଗଣ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ମନେପକାଇ ଦେଉଛି।   ଏହି ଘଟଣା ପୁରା ଦେଶକୁ ଚକିତ କରିଦେଇଥିଲା।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଅଲିରାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ସୋଢବା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଉଡି ଗାଁରେ ଗୋଟିଏ ଘରୁ ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ସ୍ବାମୀ, ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ତିନି ସନ୍ତାନ ରଶୀରେ ଝୁଲୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।ମୃତକମାନେହେଲେ ରାକେଶ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଲଳିତା, ଝିଅ ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ପୁଅ ପ୍ରକାଶ ଓ ଅକ୍ଷୟ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ମୃତକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏହାକୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରୁଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆଙ୍ଗେଲରୁ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି। 

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଳ୍ଲୀର ବୁରାଡି ସାମୁହିକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାର ଆଜି ୬ ବର୍ଷ ବିତି ସାରିଛି। ବୁରାଡିର ସନ୍ତନଗରର ଏକ ଘରେ  ୧ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୮ରେ ପରିବାରର ୧୧ ଜଣ ଲୋକ ଏକାଠି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। । ଏହି ଘଟଣା ପୁରା ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିସରକୁ ଆସିଥିଲା। ଘର ଭିତରର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଆରମ୍ଭରୁ ଏହା ହତ୍ୟା ଲାଗୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରେ ଘରର କବାଟରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭ କ୍ୟାମେରା ଓ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା ପୁରା ପରିବାର ମୋକ୍ଷ ଓ ତନ୍ତ୍ର-ମନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲା।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.