ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଜୁଲାଇ ୨୨ରେ ସଂସଦର ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ, ୨୧ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ସଂସଦୀୟ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ଓଲଟିଲା ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଗାଡି, ଜଣେ ଗୁରୁତର ୫ ଆହତ
  • ||
  • ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଆଜି ଦଳ ଘୋଷଣା, ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଅଧିନାୟକ ମୁଖ୍ୟ ଦାବିଦାର ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍‌ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା: ଆସନ୍ତା ୨୧ରୁ ୩୧ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଚାଲିବ
  • ||
  • ସୁନାବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡନାଥ,୧୩୮ ପ୍ରକାର ରତ୍ନଖଚିତ ଅଳଙ୍କାର ଲାଗି ହେବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଓଡ଼ିଶା, ଆଗାମୀ ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ନେଇ ସତର୍କତା ଜାରି, ଶୁକ୍ରବାର ପୁଣି ଲୁଘଚାପ
  • ||

ଆଉ ଏକ ଜନମତ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କଲେ ଖଲିସ୍ତାନୀ ସମର୍ଥକ; ଭାରତ କହିଲା,'ହିଂସା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି'

Image courtesy: The Indian Express

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨/୦୯: କାନାଡା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜଷ୍ଟିନ ଟ୍ରୁଡୋଙ୍କ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଖାଲିସ୍ତାନୀ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଖାଲିସ୍ତାନ ସମର୍ଥକମାନେ ରବିବାର ଦିନ କାନାଡାର ବ୍ରିଟିଶ କଲମ୍ବିଆ ପ୍ରଦେଶର ସରେରେ ଏକ ତଥାକଥିତ ଜନମତ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ପ୍ରତିବନ୍ଧିତ ଶିଖ୍ ଫର ଜଷ୍ଟିସ୍ (SFJ) ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ୍ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୁରୁପତବନ୍ତ ସିଂ ପନ୍ନୁ ସରେର ଗୁରୁ ନାନକ ସିଂ ଗୁରୁଦ୍ୱାର ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଖାଲିସ୍ତାନୀ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀଙ୍କ ସମାବେଶରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏସଏଫଜେ ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ରେ ଆଉ ଏକ ଜନମତ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଉପନିର୍ବାଚନର ମୁଖ୍ୟ ସଂଗଠକ ପଲ୍ ଜ୍ୟାକପ୍ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହାରି ଭିତରେ ସମସ୍ତ ଶିଖ୍ ଭୋଟ୍ ଦେଇପାରିବେ ନାହିଁ, ତେଣୁ ପୁଣି ଥରେ ଭୋଟ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ସୂଚନାଥାଉକି ଜୁନ୍ ୧୮ ରେ ପାର୍କିଙ୍ଗ ସ୍ଥାନରେ ଅଜ୍ଞାତ ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ଗୁଳି କରି ଗୁରୁଦ୍ୱାର ସହ ଜଡିତ କୁଖ୍ୟାତ ନିଜାର୍‌କୁ ହତ୍ୟା କରି‌ଥିଲେ। ଏ‌ଥିପାଇଁ ଏସଏଫ ଭାରତକୁ ଦାୟି କରିଛି। 

ପଢ଼ନ୍ତୁ: ସେମିକଣ୍ଡକ୍ଟ ଶିଳ୍ପ ଦେବ ୧୨ ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି , ଡିଜାଇନ ସେଣ୍ଟର ସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି କମ୍ପାନି

ସରେ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ସଭାରେ ଆତଙ୍କୀ ପନ୍ନୁନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ. ଜୟଶଙ୍କର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଭଳି ଭାଷା ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହିତ ଭାରତର ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଖଣ୍ଡତାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲା। 

ଭାରତର ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ, କାନାଡାରେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦ ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଭାରତୀୟ କୂଟନୀତିଜ୍ଞଙ୍କ ପ୍ରତି ହିଂସା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। କୂଟନୈତିକ ପରିସରକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବା ସହିତ, ଏହା ଭାରତୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଏବଂ କାନାଡ଼ାରେ ଭାରତର ପୂଜା ସ୍ଥଳୀଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଉଛି। ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ସଂଗଠିତ ଅପରାଧ, ଡ୍ରଗ୍ ସିଣ୍ଡିକେଟ୍ ଏବଂ ମାନବ ତସ୍କରୀ ସହିତ ଏହିପରି ଗୋଷ୍ଠୀ ନକ୍ସଲ ମଧ୍ୟ କାନାଡା ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହେବା ଉଚିତ୍। ଏହିପରି ବିପଦର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଉଭୟ ଦେଶ ସହଯୋଗ କରିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ। ଭାରତ ଆରମ୍ଭରୁ କାନାଡାରେ ଜାତୀୟ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବିରୋଧ କରିଆସୁଛି ଏବଂ ସରକାରଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି।

You can also read: 

୯୭ ବର୍ଷୀୟା ଫିଟ୍‌ନେସ ଆଇକନ୍‌: ବିଛଣାରେ ଏକ୍ସରସାଇଜ୍‌, ବାଥରୁମ୍‌ରେ ପୁଶ୍‌ଅପ୍‌ରୁ ଦିନ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ଇଲେନ



  • india
  • Khalistani
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Rath Yatra

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.