ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁଧବାର ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ, ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଓଡିଶା ଆସିବେ ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପ୍ରଯୋଜକ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ଆହତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ଶ୍ରୀନୃସିଂହ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ତିଥିରେ ଗୁଜ ଅନୁକୂଳ, ଖୋଳା ହେବ ଯନ୍ତା ଗାଡ଼
  • ||
  • ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାମଲା: ସିଏମ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ବିଭବଙ୍କୁ ନେଇ ସିନ୍‌ ରିକ୍ରିଏଟ୍‌
  • ||
  • ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା: କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କୁ ପୁଣି ୧୪ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଇଡିର ଆବେଦନ
  • ||
  • IPL ପ୍ରଥମ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ କୋଲକାତା- ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରନ୍‌ ବର୍ଷା କରିବେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାୱାର ହାଉସ୍‌
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ହେବନି..ଅବପାତ ହୋଇ ମିଆଁମାର ଯିବ: ଜିଏଫଏସ୍
  • ||

ବିଜେପି ଶାସନରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କୃଷକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି: ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ

Image Courtesy: abplive

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:  କୃଷକଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା ବିଜେପି ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କ ଅମଳରେ ଏକ ଲକ୍ଷ କୃଷକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । କୃଷକଙ୍କ ଆୟ ନା ଦୁଇଗୁଣ ହେଲା ନା ଏମଏସପି ଦିଆଗଲା । କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଆସିଲେ କେବଳ ଏମଏସପି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଦେବୁ ତାହା ନୁହେଁ ବରଂ କୃଷକଙ୍କ ଋଣ ଛାଡ଼ କରିବୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ । ଦେଶରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ଦଳ କୃଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଘୋଷଣା କରୁଛନ୍ତି।



ସେହିଭଳି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏକ୍ସରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଲେଖିଛନ୍ତି, ବିଜେପି କୃଷକଙ୍କ ଋଣ ଛାଡ଼ କରିନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଉଦ୍ୟୋଗପତିଙ୍କ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ ଛାଡ଼ କରାଯାଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ପ୍ରତି ଦିନ ୩୦ ଜଣ କୃଷକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି । ବିଜେପି ଶାସନରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କୃଷକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । କୃଷି ବ୍ୟବହୃତ ଜରୁରୀ ସାମଗ୍ରୀ ଉପରୁ ଜିଏସଟି ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । 




କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସଂପଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଆହୁରି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ‘୧୦ ବର୍ଷରେ ନା କୃଷକଙ୍କୁ ଏମଏସ୍‌ପି ମିଳିଲା ନା ଆୟ ଦୁଇ ଗୁଣ ହେଲା । ଋଣରେ ବୁଡ଼ିଥିବା କୃଷକଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଛାଡ଼ କରାଗଲା ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଉଦ୍ୟୋଗପତିଙ୍କ ୧୬ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଛାଡ଼ କରଦିଆଗଲା ।’ ଅନ୍ୟପଟେ କୃଷକଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ଏକ୍ସରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଅନ୍ନଦାତାଙ୍କ ଲାଗି ଏମଏସପି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଦିଆଯିବ । କୃଷି ଉପକରଣ ଉପରୁ ଜିଏସଟି ହଟାଇ ଦିଆଯିବ । ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହେଲେ ୩୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ । ନୂଆ ରପ୍ତାନି-ଆମଦାନି ନୀତି ଆସିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ବିଟରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘କଂଗ୍ରେସ ସରକାର କୃଷକଙ୍କ ୭୨ ହଜାର କୋଟି ଋଣ ଛାଡ଼ କରିଥିଲା । କଂଗ୍ରେସ ପୁଣି ଥରେ ଆସିବ ।  ଏମଏସପି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି, ଋଣ ଛାଡ଼ ଏବଂ ଭଲ ରୋଜଗାର ସହ ଖୁସି ଆଣିବ।’ 

  • congress
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.