ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା, ଜଣେ ଟିଏମସି କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପୁଣି ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଦଳ ଆଣିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ବାଂଲାଦେଶ ମୁହାଁ ବାତ୍ୟା, ପ୍ରଭାବରେ ୪ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ସମ୍ଭାବନା, ୪ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଏସଆରସିଙ୍କ ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ଲୋକସଭା ଓ ୪୨ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ, ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ହେବ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ରାଜ୍ୟ ଓ ୨ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟ୍, ୫୮ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଅବପାତ: ୨୫ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ
  • ||

ନିଲାମ ହେଲା ଟାଇଟନିକର ସବୁଠୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସୁନା ଘଣ୍ଟା, ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ମୂଲ୍ୟରେ କିଣିଲେ କିଏ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟାଇଟାନିକ୍ ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ସୂଚନା ଯେବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସେ, ସମସ୍ତେ ଏହା ଜାଣିବାକୁ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ହୁଅନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଜାହାଜର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ମିଳିଥିବା ଏକ ସୁନା ଘଣ୍ଟା ସହ ଜଡିତ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଘଣ୍ଟାକୁ ଏବେ ନିଲାମ କରାଯାଇଛି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ନାହିଁ । ଏହି ଘଣ୍ଟାକୁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ୧୧.୭ ମିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡ ବା ୧୪.୬ ଲକ୍ଷ ଡଲାରରେ ନିଲାମ କରାଯାଇଛି । ନିଲାମଧାରୀ ହେନେରୀ ଆଲଡ୍ରିଜ୍ ଆଣ୍ଡ ସନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ୧୯୧୨ ଜାହାଜ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ବସ୍ତୁ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ରେକର୍ଡ ପରିମାଣ ଅଟେ । ଏହି ଘଣ୍ଟା ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଦେଢ ଲକ୍ଷ ପାଉଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ବିକ୍ରି ହେବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଏହି ଆକଳନକୁ ଛାଡି ଜଣେ ଆମେରିକୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ବିଜୟରେ ଜିତିଛନ୍ତି ।

ଘଣ୍ଟାରେ JJA ଲେଖାଯାଇଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଘଣ୍ଟା ଆମେରିକାର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଜନ୍ ଯାକବ ଆଷ୍ଟୋରଙ୍କର ଥିଲା । କୁହାଯାଏ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୫, ୧୯୧୨ ରେ ଟାଇଟାନିକ୍ ବୁଡ଼ିଗଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମ୍ୟାଡେଲିନ୍ଙ୍କୁ ଜାହାଜ ବୁଡ଼ିବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଲାଇଫ ବୋଟକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିଥିଲା । ତେବେ ଆଷ୍ଟୋରଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୪୭ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା।

ଦୁର୍ଘଟଣାର ଏକ ସପ୍ତାହ ପରେ ଆଷ୍ଟୋରଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ଜିନିଷ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା । ନିଲାମଧାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ଘଣ୍ଟା କର୍ଣ୍ଣେଲ ଆଷ୍ଟୋରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଫେରାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ।

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.