ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଡ଼ଚଣା : ହାଇୱାକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍, ଜଣେ ମୃତ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ହୁଣ୍ଡିରୁ ମିଳିଲା ୧ କେଜି ସୁନା, ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ୭୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ବାଲେଶ୍ଵର, ବାରିପଦା, ଓ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ଖଡଗେ, ଆସନ୍ତାକାଲି ସିମୁଳିଆରେ ରାହୁଲଙ୍କ ସମାବେଶ
  • ||
  • ଫେରିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ, ୩୧ ଯାଏଁ ତାପମାତ୍ରା ୨ ରୁ ୪ ଡିଗ୍ରୀ ବଢିବ, ଗୁଳୁଗୁଳି ସାଙ୍ଗକୁ କଲବଲ କରିବ ତାତି
  • ||

ଶୁଭମନ ଗିଲ୍‌ଙ୍କ ସହିତ ପୁରା ଗୁଜରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ ଟିମ୍ ଉପରେ BCCI ର ଆକ୍ସନ, ଲାଗିଲା ୨୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୧।୫: ଶୁଭମନ ଗିଲ୍‌ଙ୍କ ନେତୃତ୍ବାଧିୀନ ଗୁଜରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ର ୫୯ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି। ଟିମ୍‌ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗକୁ ୩୫ ରନ୍‌ରେ ଜିତି ପ୍ଲେଅଫ୍‌ ଆଶାକୁ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏକ ଭୁଲ କାରଣରୁ ବିସିସିଆଇ କ୍ୟାପଟେନ୍ ପୁରା ଟିମ୍‌ ଉପରେ ଜୋରଦାର ଜରିମାନା ଲଗାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଗୋଟିଏ ଭୁଲ କାରଣରୁ ବିସିସିଆଇ କ୍ୟାପଟେନ୍ ପୁରା ଟିମ୍ ଉପରେ ଜରିମାନା ଲଗାଇଛି। ସିଏସ୍‌କେ ବିରୋଧରେ ଜିଟି ସିଜିନ୍‌ରେ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ସ୍ଲୋ ଓଭର ରେଟ୍‌ର ଦୋଷୀ ପାଇବା କାରଣରୁ, କ୍ୟାପଟେନ୍ ଶୁଭମନ ଗିଲ୍‌ଙ୍କ ଉପରେ ୨୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ଲଗାଯାଇଛି। ସେଭଳି ଇମ୍ପାକ୍ଟ ପ୍ଲେୟାରଙ୍କ ସହିତ ପ୍ଲେଇଂ ଇଲେଭେନ୍‌ରେ ସାମିଲ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ୬ ଲକ୍ଷ କିମ୍ବା ୨୫% ମ୍ୟାଚ୍ ଫି’, ଯାହାକି କମ୍, ସେତିକି ଜରିମାନା ଲଗାଯାଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଗୁଜରାଟ ପ୍ରଥମ ଚେନ୍ନାଇ ବିରୋଧରେ ଏହି ସ୍ଲୋ ଓଭର ରେଟ୍‌ର ଭୁଲ କରିଛି।

ଶୁଭମନ ଗିଲ୍‌ଙ୍କର ଏହା ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ରେ ସ୍ଲୋ ଓଭର ରେଟ୍‌ର ଦ୍ବିତୀୟ ଭୁଲ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ବ୍ୟାନ୍ କରିବାର ମଧ୍ୟ ବିପଦ ରହିଛି। ଯଦି ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗୁଜରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ ପୁଣିଥରେ ସ୍ଲୋ ଓଭର ରେଟ୍‌ରେ ଦୋଷୀ ମିଳେ ତେବେ ଶୁଭମନ ଗିଲ୍‌ଙ୍କ ଉପରେ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ସହିତ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାନ୍ ହେବ, ଯାହାଫଳରେ ସେ ସିଜିନ୍‌ରେ ନିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ପାରିନଥିଲେ।

ବିସିସିଆଇ ଦ୍ବାରା ଜାରି ପ୍ରେସ୍ ରିଲିଜ୍ ଅନୁସାରେ, ନ୍ୟୁନତମ ଓଭର ଗତି ଅପରାଓ ସମ୍ପର୍କିତ ଆଇପିଏଲ ଆଚାର ସଂହିତା ଅନୁସାରେ, ତାଙ୍କ ଟିମ୍ ସିଜିନ୍‌ର ଦ୍ବିତୀୟ ଅପରାଧ ଥିଲା, ଗିଲ୍‌ଙ୍କ ଉପରେ ୨୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ଲଗାଯାଇଛି। ଇମ୍ପାକ୍ଟ ପ୍ଲେୟାର ସହିତ ପ୍ଲେଇଂ ଇଲେଭେନ୍‌ର ବାକ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ତାଙ୍କ ମ୍ୟାଚ୍ ଫି’ର ୨୫% କାଟି ଦିଆଯାଇଛି। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.