ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା ରାଜ୍ୟସଭା ନେତା ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍ ହରାଇ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ର ବିଶ୍ୱକପ୍ ସ୍ୱପ୍ନ ଧୂଳିସାତ୍
  • ||
  • ଅଷ୍ଟାଦଶ ଲୋକସଭାର କାମଚଳା ବାଚସ୍ପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବ
  • ||
  • ରୁଙ୍ଗଟା କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ଲୁହା ପ୍ଲେଟ୍ ଚାପି ହୋଇ ୨ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ରି ଚେକିଂ ହେବ ୧୮ ହଜାର ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଖାତା, ବୋର୍ଡରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ୫ ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ରାସ୍ତା ପାରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡ଼ିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ମହିଳା ମୃତ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ: ବଙ୍ଗୀୟ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ସହଯୋଗୀ ଫେରାର୍
  • ||
  • ସୁପର ୮ରେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବଡ଼ ଲଢ଼େଇ: ନେଟ୍‌ ରନରେଟ୍‌ ହେବ ଖେଳ, ଖଳନାୟକ ସାଜିପାରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ଅଷ୍ଟାଦଶ ଲୋକସଭାର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ:୨୬ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ, ୨୭ରେ ରାଜ୍ୟ ସଭା ବୈଠକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାର ୩୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ, ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମାରି ଦେବାକୁ ଚାହୁଁ ଥିଲେ ଆତଙ୍କୀ : ରିୟାସୀ ହମଲାର ଆହତ ଯାତ୍ରୀ କହିଲେ ସେ ସମୟର କଥା

ଜମ୍ମୁ : ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ରିୟାସୀରେ ହିନ୍ଦୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବସ୍‌ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ନେଇ ଅନେକ କଥା ସାମନାକୁ ଆସୁଛି। ହମଲାର ଜଣେ ପୀଡ଼ିତ କହିଛନ୍ତି କି, ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼ ପରେ ବସ ଗଭୀର ଖାଇରେ ଖସି ପଡ଼ିଥିଲା। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଆତଙ୍କୀ ଫାୟାରିଂ ଜାରି ରଖି ଥିଲେ , ଏଥି ପାଇଁ କି କେହି ବଞ୍ଚନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହି ଭୟାନକ ହମଲାର କାହାଣୀ ବ୍ୟକ୍ତି କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ,ଆତଙ୍କୀ ଚାହୁଁ ଥିଲେ କି ଜଣେ ଜଣେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ସେଠାରେ ହିଁ ମରି ଯାଆନ୍ତୁ। ଏହି ବସ୍ ଶିବ ଖୋଡିରୁ ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ଦେବୀ ପାଇଁ ଯାଉଥିଲା। 

ଏହି ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ୯ ଜଣ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୩୩ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଶାସନ ମୁତାବିକ ଆତଙ୍କୀମାନେ ବସ୍‌ ଉପରେ ଗୋଟେପଟେ ନୁହେଁ ତିନି ପଟରୁ ହମଲା କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଠାରେ ଏକ ଗୁଳି ବାଜି ଥିଲା  ଏବଂ ବସ୍‌ ଖାଇରେ ଖସି ପଡ଼ିଥିଲା। ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେର ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବିକ, ଜଣେ ପୀଡ଼ିତ କହିଛନ୍ତି କି, ପାଖାପାଖି ୨୦ ମିନିଟ୍‌ ଯାଏ ଲଗାତାର ଗୁଳି ଚଲାଇ ଥିଲେ।

ସେ କହିଛନ୍ତି , ମାତା ବୈଷ୍ଣୋ ଦେବୀରେ ଦର୍ଶନ ପରେ ଆମେ ଶିବ ଖୋଡି ଯାଇଥିଲୁ। ସେଠାରୁ ଫେରିବା ସମୟରେ ୪-୫ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ହିଁ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଫାୟାରିଂ ହୋଇଥିଲା। ଆମର ବସ୍‌ ଖାଇରେ ଖସି ପଡ଼ିଲା , ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ଫାୟାରିଂ ବନ୍ଦ ହୋଇ ନଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଠାରେ ଗୁଳି ବାଜି ଥିଲା ଏବଂ ଏହାପରେ ଆଉ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗୁଳି ବାଜିଲା। ଆଉ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି , ମୋତେ ଲାଗିଲା କି, ସେଠାରେ ଦୁଇ ବା ତିନି ଜଣ ଆତଙ୍କୀ ଥିଲେ। ମୋ ପୁଅ ଦେଖିଲା କି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବସ୍‌ ପଛରୁ ଗୁଳି ଚଲାଉ ଥିଲେ। 

ସେଠାରେ ଜଣେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ କହିଛନ୍ତି କି ଅତି କମ୍‌ରେ ୬ ବା ୭ ଜଣ ଲୋକ ହସ୍‌ ଉପରେ ହମଲା କରିଥିଲେ। ସଡ଼କର ସବୁ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଆତଙ୍କୀ ଗୁଳି ଚଲାଉ ଥିଲେ। ବସ୍‌ ଯେବେ ଖାଇରେ ଖସି ପଡ଼ିଲା ଏବଂ ସେବେଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କୀ ଗୁଳି କରିବା ଜାରି ରଖି ଥିଲେ। ଅନେକ ଗୁଡ଼ିଏ ଲୋକ ଚୁପଚାପ ଶୋଇ ପଡ଼ିଲେ କି, ଆତଙ୍କୀ ଭାବିବେ କି ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଛି।

କହି ରଖୁଛୁ କି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୁଲିସ , ସେନା ଓ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ   ଅପରେସନ ମୁଖ୍ୟାଳୟ କରିଛନ୍ତି। ସେଠାରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କର ତଲାସ ଜାରି ରହିଛି। ରାଜୌରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନେ ଦୃଢ ନିରୀକ୍ଷଣ କରୁଛନ୍ତି। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.