ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||
  • ମାହାଙ୍ଗା: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କେନାଲକୁ ଖସିଲା କାର୍, ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୋହନ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ, ୨୪ରେ ଉପବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ, ୨୫ରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ପ୍ୟାରିସ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ ୨୦୨୪: ୨୫ରୁ ତୀରନ୍ଦାଜୀ ଇଭେଣ୍ଟ, ରିକର୍ଭ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେବେ ୬ ଭାରତୀୟ
  • ||
  • ଆସନ୍ତା ୨୬ ସୁଦ୍ଧା ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ତିନିଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା: ଏବେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ସ୍ଥିତିରୁ ବାହାରିନି ୧୬ ଜିଲ୍ଲା
  • ||
  • ମୋଦି ୩.୦ ସରକାରର ପ୍ରଥମ ବଜେଟ୍‌, ୭ମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ୍‌ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ରେସ୍‌ରୁ ଓହରିବେ ନାହିଁ ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରୁ ଓହରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌ । ଡେମୋକ୍ରାଟ ନେତା ବାରମ୍ବାର ବାଇଡେନଙ୍କୁ ଓହରିବାକୁ ଦାବି କରି ଆସିଥିବା ବେଳେ ୮୧ ବର୍ଷୀୟ ନେତା ନିଜ ଜିଦରେ ଅଟଳ ରହିଛନ୍ତି  । ୨୦୨୪ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ହରାଇବା ଲାଗି ସେ ହିଁ ଉପଯୁକ୍ତ ବୋଲି ବାଇଡେନ୍‌ କହିଛନ୍ତି । ଦୁଇ ପୃଷ୍ଠାର ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ଜାରି କରି ବାଇଡେନ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ମିଡିଆ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ହେଉଥିବା ପ୍ରଚାରକୁ ଖାତିର ନକରି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଦୌଡ଼ରେ ରହିବା ସହ ରିପବ୍ଲିକାନ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ହରାଇବେ । 

ଜୁନ୍‌ ୨୭ରେ ଡିବେଟ୍‌ ପରେ ନିର୍ବାଚନରୁ ଓହରିବା ଲାଗି ବାଇଡେନଙ୍କ  ଉପରେ ଚାପ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଜୁନ୍‌ ୨୭ରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସହ ଡିବେଟ୍‌ ସମୟରେ ବାଇଡେନ୍‌ଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ କମ୍‌ ଥିଲା ଭଳି ମନେ ହେଉଥିଲା ଏବଂ ସେ ଅନ୍ୟମନସ୍କ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ସେପଟେ ବାଇଡେନ୍‌ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଗତ ୧୦ ଦିନ ହେଲା ଡେମୋକ୍ରାଟିମ୍‌ ନେତା ଏବଂ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଦଳର ସମର୍ଥନ ରହିଛି । ଏପରିକି ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ସେ ହିଁ ମୁଖ୍ୟ ଦାବିଦାର ବୋଲି ବାଇଡେନ୍‌ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । 

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଏବିସି ନ୍ୟୁଜକୁ ଦେଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ ବାଇଡେନ୍‌ କହିଥିଲେ, ‘ଇଶ୍ବର ଚାହିଁଲେ ହିଁ ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରୁ ଓହରିବେ । ଏହା ସହ ଡେମୋକ୍ରାଟ ନେତାମାନେ ଏକାଠି ହୋଇ ତାଙ୍କୁ ଓହରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ବୋଲି ଦାବିକୁ ସେ ଖଣ୍ଡନ କରିଥିଲେ । ତେବେ ୫ ଜଣ ଆମେରିକୀୟ ସାଂସଦ ବାଇଡେନ୍‌ ପୁଣି ଥରେ ନିର୍ବାଚନ ନଲଢ଼ନ୍ତୁ ବୋଲି ସାର୍ବଜନୀନ ଭାବରେ କହିସାରିଛନ୍ତି । 

  • America
  • joe biden
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Rath Yatra

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.