ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକରେ ରଥଯାତ୍ରା ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ବାଂଲାଦେଶକକୁ ୮ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ସେମିରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଭେଟିବ
  • ||
  • ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦଂଶନ କଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ: ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିବ NDA, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ସୁଦ୍ଧା ନାମାଙ୍କନ
  • ||
  • ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ,ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିବ NDA, ୧୨ଟାରେ ନାମାଙ୍କନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଜୁଲାଇ ୧୫ ଯାଏ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା: ଦୁର୍ବଳ ହେବ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ, ସକ୍ରିୟ ହେଉନି ମୌସୁମୀ
  • ||

ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁନି କଂଗ୍ରେସ, ଜାଣନ୍ତୁ ରାହୁଲ, ସୋନିଆ ଏବଂ ଡି.କେ ଶିବକୁମାରଙ୍କ ମତାମତ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମଙ୍ଗଳବାର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ । ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଏହାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି । ମଙ୍ଗଳବାର (ଜୁନ୍ ୨)) ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ ଯେ ଦେଶରେ କାହା ସରକାର ଗଠନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ତେବେ ଫଳାଫଳ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରକାଶିତ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବିଜେପି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଏନଡିଏ ସରକାର ଗଠନ କରିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍‌କୁ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି । ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଏଥର ‘ଇଣ୍ଡିଆ’ ଗଠବନ୍ଧନ ସରକାର କରିବାକୁ ଯାଉଛି ।  

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଡି.କେ ଶିବକୁମାର ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଏଥର ‘ଇଣ୍ଡିଆ’ ଗଠବନ୍ଧନ ସରକାର ଗଠନ ହେବ । ‘ଇଣ୍ଡିଆ’ ଗଠବନ୍ଧନରେ କଂଗ୍ରେସ, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି, ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି, ଟିଏମସି ଭଳି ବିରୋଧୀ ଦଳ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସର 'ଚାଣକ୍ୟ' ଡି.କେ ଶିବକୁମାରଙ୍କୁ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିଲା, ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଇଣ୍ଡିଆ ଗଠବନ୍ଧନ ସରକାର ହେବ । 

ତେବେ, ଡି.କେ ଶିବକୁମାରଙ୍କ କଥା କେତେ ପରିମାଣରେ ସତ ହେବ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା । ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍ ଏବଂ ଗତଥର ଫଳାଫଳ ତୁଳନାରେ, ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଗତ ଦୁଇଟି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍ କିଛି ପରିମାଣରେ ସଠିକ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍କୁ ଜାଲିଆତି ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ରବିବାର (ଜୁନ୍ ୨)) ସେ କହିଛନ୍ତି, "ଏହା ଏକ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍ ନୁହେଁ, ବରଂ ମୋଦୀ ମିଡିଆ ପୋଲ୍। 

ଏଥି ସହିତ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲର ଫଳାଫଳ ସହ ସହମତ ନୁହଁନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଫଳାଫଳକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ଉଚିତ୍। ପିଟିଆଇ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସୋନିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଆଶା କରୁଛୁ ଯେ ଆମର ଫଳାଫଳ ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍ ଯାହା ଦେଖାଉଛି ତାହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିପରୀତ ହେବ।

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.