ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା ରାଜ୍ୟସଭା ନେତା ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍ ହରାଇ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ର ବିଶ୍ୱକପ୍ ସ୍ୱପ୍ନ ଧୂଳିସାତ୍
  • ||
  • ଅଷ୍ଟାଦଶ ଲୋକସଭାର କାମଚଳା ବାଚସ୍ପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବ
  • ||
  • ରୁଙ୍ଗଟା କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ଲୁହା ପ୍ଲେଟ୍ ଚାପି ହୋଇ ୨ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ରି ଚେକିଂ ହେବ ୧୮ ହଜାର ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଖାତା, ବୋର୍ଡରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ୫ ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ରାସ୍ତା ପାରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡ଼ିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ମହିଳା ମୃତ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ: ବଙ୍ଗୀୟ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ସହଯୋଗୀ ଫେରାର୍
  • ||
  • ସୁପର ୮ରେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବଡ଼ ଲଢ଼େଇ: ନେଟ୍‌ ରନରେଟ୍‌ ହେବ ଖେଳ, ଖଳନାୟକ ସାଜିପାରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ଅଷ୍ଟାଦଶ ଲୋକସଭାର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ:୨୬ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ, ୨୭ରେ ରାଜ୍ୟ ସଭା ବୈଠକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାର ୩୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ, ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

୨୨ ବର୍ଷ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଅପହୃତ ପୁଅ, ୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ନିଖୋଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୩/୦୬: ଅନେକ ସମୟରେ ବଲିଉଡ୍‌ ଫିଲ୍ମରେ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ନିଖୋଜ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ପୁଣି ଫେରିବାର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସାହାରନ୍‌ପୁରରେ ଏବେ ସେହିଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅପହୃତ ହୋଇଥିବା ଅମିତ ଦୀର୍ଘ ୨୨ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜି ନିଜ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଛନ୍ତି । ହରିଆଣା ପୁଲିସର ଜଣେ ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ପରିବାରକୁ ଭେଟିବା ଲାଗି ତାଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହୋଇଛି ।

ଅମିତଙ୍କୁ ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ମାତ୍ର ୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅପହରଣ କରି ନିଆଯାଇଥିଲା । ମା’ଙ୍କ କଥା ଅନୁସାରେ ସେ ଘର ନିକଟସ୍ଥ ଦୋକାନକୁ କିଛି ଜିନିଷ କିଣିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରାସ୍ତାରେ ତାଙ୍କୁ କେହି ଅପହରଣ କରିନେଇଥିଲେ । ଆଖି ଖୋଲିବା ବେଳକୁ ସେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁମ୍ବାଇରେ ଥିଲେ । ପରେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ଲାଗି ଭିକ ମାଗିଥିଲେ । ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବହୁ ଛୋଟ ମୋଟ କାମ କରିଥିଲେ । ନିଜ ଘର, ପରିବାର ସଂପର୍କରେ ଠିକ୍‌ ଭାବେ କାହାରିକୁ କହି ନପାରିବା ଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ କେହି ସାହାଯ୍ୟ ବି କରିପାରିନଥିଲେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଅମିତ ଦିଲ୍ଲୀ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ତାଙ୍କୁ ଶିଶୁ ଗୃହରେ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲା । ସେଠାରେ ସେ ୫ ବର୍ଷ ରହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ପାଠପଢ଼ା ଆରମ୍ଭ କରି ଦଶମ ଶିକ୍ଷା ଶେଷ କରିଥିଲେ । ପରେ ଏକ ଛୋଟ ଚାକିରି ପାଇଥିଲେ । ନିଜ ହାତକୁ କିଛି ଅର୍ଥ ଆସିଯିବା ପରେ ସେ ପୁଣି ପରିବାରକୁ ସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ କଲେ । 

ତାଙ୍କୁ କେବଳ ଘର ପାଖ ଛକର ନାମ ଜଣାଥିଲା । ଏପରିସ୍ଥଳେ ସେ ଘରର ସନ୍ଧାନ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ । ପରେ ସେ ୟୁପିର ଗାଜିଆବାଦରୁ ଆସିଥିବା ହରିଆଣା ପୁଲିସର ଏଏସ୍‌ଆଇ ରାଜେଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ରାଜେଶ ତାଙ୍କୁ ପରିବାରର ସନ୍ଧାନ ଲାଗି ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଲେ । ସେ ହରିଆଣା ପୁଲିସର ମାନବଚାଲାଣ ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ ନିରୋଧୀ ୟୁନିଟ୍‌ରେ ସେବା ଦେଉଥିବା ଯୋଗୁ ବହୁ ଲୋକ ତାଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିଲେ । ରାଜେଶ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ସଂପର୍କ କରିବା ସହିତ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇ ଅମିତଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇଲେ । ଆଜି ଅମିତ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ସେଠାରେ ଏକ ଅତି ଆବେଗମୟ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମିଳନ ସମୟରେ ଅମିତଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ପରିବାର ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଖୁସିରେ କାନ୍ଦିଥିଲେ । ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ଏଏସ୍‌ଆଇ ରାଜେଶଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

 

 

 

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.