ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ମା’ ତାରିଣୀଙ୍କ ଘଟ ଯାତ୍ରା ଶେଷ , ପୀଠରେ ପହଁଚି ଭୋଗ ପାଇଲେ

ମାଲକାନଗିରି -ମାଲକାନଗିରି ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ଥିବା ମା ତାରିଣୀଙ୍କ ଚୈତ୍ର ପୂଜା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସରି ଯାଇଛି। ମା ତାରିଣୀଙ୍କ ପୀଠ ଠାରୁ ଶତାଧିକ ମହିଳା ମା ତାରିଣୀଙ୍କ ଘଟ କଳସ ମୁଣ୍ଡାଇ ଗତ ଦୁଇଦିନ ଧରି ବିରାଟ ଶୋଭା ଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ଥିଲେ।

ପ୍ରଥମେ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପରେ ହାଇଟେକ କଲୋନି, ହାଇସ୍କୁଲ ଛକ ହୋଇ ରିକ୍ଲାମେସନ କଲୋନୀରେ ରାତ୍ର ଯାପନ କରିବା ପରେ,  ଗତକାଲି ରାତ୍ରରେ ଡିଏନକେ ଛକ ହୋଇ ୧୧୯ କଲୋନି ଅସ୍ଥାୟୀ ତାରିଣୀ ପୀଠରେ ପହଁଚି ଥିଲେ ଏବଂ ପୀଠରେ ଭୋଗ ପାଇ ରାତ୍ରିଯାପନ କରିଥିଲେ। 

ଆଜି ଦିନ ତମାମ ରହି ସେଠାରେ ଭୋଗ ପ୍ରସାଦ ପାଇଥିଲେ। ସମସ୍ତ ଭକ୍ତ ଓ ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପାଇଁ ପୂଜା କମିଟି  ପକ୍ଷରୁ ଅର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସାଦ ସେବନର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇ ଥିଲା। ଆଜି ରାତ୍ରରେ ବିରାଟ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସାଙ୍ଗକୁ ଆତସବାଜି ଓ ବାଦ୍ୟର ତାଳେ ତାଳେ ତାରିଣୀଙ୍କ ଘଟକୁ ବିରାଟ ଶୋଭା ଯାତ୍ରାରେ କୁମୁଟି ଗୁଡା ଦେଇ ସହର ପରିକ୍ରମା କରାଯାଇ ଥିଲା। ତାରିଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପୀଠକୁ ନିଆ ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସାହିର ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ତାରିଣୀଙ୍କ ଘଟ ଓ କଳସ ଯାତ୍ରୀ ଓ ପୂଜକଙ୍କ ଗୋଡ଼ ତଳେ ଗଡାଇ ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରି ଥିଲେ ଭକ୍ତମାନେ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.