ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖଣ୍ଡପଡ଼ା: ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ
  • ||
  • ଯଜ୍ଞର ପ୍ରସାଦ ଖାଇ ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଶନିବାରଠୁ ପିଜି ନାମଲେଖା ଆବେଦନ, ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ, ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୪ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା-ନିମାପଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ଥରକେ ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ ଲଞ୍ଚ କରିଦେଲେ ମୋଦୀ, ୨୧ ଥର ପରେ ବି ସୋନିଆ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ରାହୁଲଙ୍କ ଲଞ୍ଚିଂ: ଶାହ

Image Courtesy: ndtv

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆଜି ରାୟବରେଲି ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ନାମାଙ୍କନ ଭରିଛନ୍ତି । ବହୁ ସସପେନ୍ସ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଆମେଥି ପରିବର୍ତ୍ତେ ରାୟବରେଲିରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ଏହା ପରେ ବିଜେପି ପୁଣି ଥରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି । ହାରିବା ଭୟରେ ଆମେଥି ଛାଡ଼ି ରାହୁଲ ରାୟବରେଲି ବାଛିଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଜେପି କହିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ କହିଛନ୍ତି, ଗୋଟିଏ ଥରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ ଲଞ୍ଚ କରିଦେଲେ । କିନ୍ତୁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ପୁଅକୁ ବାରମ୍ବାର ଲଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ୨୧ ତମ ପ୍ରୟାସ । ତଥାପି ସେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ।

ସେ ଆହୁରି କହୁଛନ୍ତି , ଆମ ସାମ୍ନାରେ ଗର୍ବୀ ଇଣ୍ଡି ମେଣ୍ଟ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଛି । କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ରାଜକୁମାର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାରୁ ନିର୍ବାଚନୀ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।ହେଲେ ଏହାର ସମାପନ ଆଗାମୀ ଜୁନ୍‌ ୪ରେ ‘କଂଗ୍ରେସ ତୁଡୋ ଯାତ୍ରା’ରେ ହେବ ।

ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସ ଦୂରବିକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସୁନାହିଁ । ସେପଟେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସେଞ୍ଚୁରି ମାରି ୪୦୦ ପାର ଦୌଡ଼ରେ ବହୁ ଆଗକୁ ଚାଲିଗଲେଣି ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଅମିତ ଶାହ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ଦୁଇଟି ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ୨୦୦୪ରୁ ଆମେଥିରୁ ଲଗାତାର ସାଂସଦ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୨୦୧୯ରେ ସେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ପାଖରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଏବେ ରାହୁଲ କେରଳର ଓ୍ବାୟନାଡରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରୁଛନ୍ତି । ଚଳିତ ଥର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପୁଣି ଥରେ ଓ୍ବାୟନାଡରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ରାୟବରେଲିରୁ ରାହୁଲଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । 

ଗତ ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧୀ ଧରି ରାୟବରେଲି ଲୋକଭା ନିର୍ବାଚନ କ୍ଷେତ୍ର ରାହୁଲଙ୍କ ମା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଗଡ଼ ହୋଇ ରହିଛି । ସେପଟେ ଆମେଥିରୁ ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାର ବାହାରୁ କିଶୋରୀଲାଲ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି ଦଳ । ଏଥର ୭ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି । ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ (ମେ’ ୨୦)ରେ ଏହି ଦୁଇ ଆସନରେ ମତଦାନ ହେବ ।

  • Amit Shah
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.