ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ମାହାଙ୍ଗା: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କେନାଲକୁ ଖସିଲା କାର୍, ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୋହନ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ, ୨୪ରେ ଉପବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ, ୨୫ରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ପ୍ୟାରିସ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ ୨୦୨୪: ୨୫ରୁ ତୀରନ୍ଦାଜୀ ଇଭେଣ୍ଟ, ରିକର୍ଭ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେବେ ୬ ଭାରତୀୟ
  • ||
  • ଆସନ୍ତା ୨୬ ସୁଦ୍ଧା ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ତିନିଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା: ଏବେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ସ୍ଥିତିରୁ ବାହାରିନି ୧୬ ଜିଲ୍ଲା
  • ||
  • ମୋଦି ୩.୦ ସରକାରର ପ୍ରଥମ ବଜେଟ୍‌, ୭ମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ୍‌ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||

ଉପ ବାଚସ୍ପତି ପଦ ରଖିବ ଏନ୍‌ଡିଏ, ଖୁବଶୀଘ୍ର ହୋଇପାରେ ନାମ ଘୋଷଣା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮/୦୬: ଓମ୍‌ ବିର୍ଲା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି  ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଉପ ବାଚସ୍ପତି ପଦ ଖାଲି ପଡ଼ିଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏଥର ଉପ ବାଚସ୍ପତି ପଦ ବିରୋଧୀ ପକ୍ଷକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ଏନ୍‌ଡିଏ ଏହାକୁ ନିଜ ପାଖରେ ରଖିବ । ଏନ୍‌ଡିଏ ସହଯୋଗୀ ଦଳ ଟିଡିପି କିମ୍ବା ଜେଡିୟୁର ଜଣେ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଏହି ପଦରେ ଅଧିଷ୍ଠିତ କରାଯାଇପାରେ । ତେବେ ଏଭଳି କରି NDA ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳିଆସୁଥିବା  ପରମ୍ପରାକୁ ଭାଙ୍ଗିଦେବ। ସହଯୋଗୀ  ଦଳକୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଏଭଳି  ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇପାରେ ।  ଖୁବଶୀଘ୍ର ଉପ ବାଚସ୍ପତି ପଦ ପାଇଁ  ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯିବ ।

ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସରକାର ବେଳେ ଏନ୍‌ଡିଏ ସହଯୋଗୀ ଦଳ ଟିଡିପିର  ଜିଏମ୍‌ସି ବାଲଯୋଗୀ ବାଚସ୍ପତି ରହିଥିଲେ । ତେଣୁ ଏଥର ତାଙ୍କ ପୁଅ ହରିଶ  ବାଲଯୋଗୀଙ୍କୁ ଉପ ବାଚସ୍ପତି କରାଯାଇପାରେ । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ସାଧାରଣତଃ  ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ପଦ ଶାସକ ଦଳ ପାଖରେ ରହୁଥିବା ବେଳେ ଉପ ବାଚସ୍ପତି  ପଦ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ମିଳିଥାଏ । ୧୯୯୦ରୁ ୨୦୧୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି  ପଦ ରହିଥିଲା । ୨୦୧୪ରୁ ୨୦୧୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶାସକ ମେଣ୍ଟ ଏହି ପଦ ରଖିଥିଲା  ବେଳେ ୨୦୧୯ରୁ ୨୦୨୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ଖାଲି ପଡ଼ିଥିଲା ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.