ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ହୁଣ୍ଡିରୁ ମିଳିଲା ୧ କେଜି ସୁନା, ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ୭୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ବାଲେଶ୍ଵର, ବାରିପଦା, ଓ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ଖଡଗେ, ଆସନ୍ତାକାଲି ସିମୁଳିଆରେ ରାହୁଲଙ୍କ ସମାବେଶ
  • ||
  • ଫେରିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ, ୩୧ ଯାଏଁ ତାପମାତ୍ରା ୨ ରୁ ୪ ଡିଗ୍ରୀ ବଢିବ, ଗୁଳୁଗୁଳି ସାଙ୍ଗକୁ କଲବଲ କରିବ ତାତି
  • ||

ପିଏମ୍ ମୋଦୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି କେତେ ? ଘର ନାହିଁ କି ଗାଡି ନାହିଁ...ଦୁଇଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରେ ରହିଛି...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି (ମଙ୍ଗଳବାର) ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ବାରାଣାସୀରୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର କିଛି ବଡ ନେତାଙ୍କ ସହ ଏନଡିଏ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ପିଏମ ମୋଦୀ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ଆଫିଡେଭିଟ୍ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ କେତେ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି । 

ସର୍ବପ୍ରଥମେଯଦି ଆମେ ନଗଦ ଅର୍ଥରାଶି ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ତେବେ, ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ପାଖରେ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଏହା ପରେ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆରେ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି । ଏହି ଖାତାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଗୁଜୁରାଟର ଗାନ୍ଧିନଗରରେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଖାତା ବାରାଣାସୀର ଶିବାଜୀ ନଗର ଶାଖାରେ ଅଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଗୁଜୁରାଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ୭୩ ହଜାର ୩୦୪ ଟଙ୍କା ଏବଂ ବାରାଣାସୀ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ମାତ୍ର  ହଜାର ଟଙ୍କା ରହିଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏସବିଆଇରେ  କୋଟି ୮୫ ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ୩୩୮ ଟଙ୍କାର ଏଫଡି ରହିଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟାସନାଲ ସେଭିଂ ସାର୍ଟିଫିକେଟରେ ୯ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତଚଳନଶୀଳ ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଚାରୋଟି ସୁନା ମୁଦି ଅଛିଯାହାର ମୋଟ ଓଜନ ୪୫ ଗ୍ରାମ ଏବଂ ମୂଲ୍ୟ  ଲକ୍ଷ ୬୭ ହଜାର ୭୫୦ ଟଙ୍କା । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଆଫିଡେଭିଡ୍ ଅନୁଯାୟୀତାଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ଘର କିମ୍ବା ଜମି ନାହିଁ। ଆଉ ଏହି ଭଳି ଭାବେ ମୋଦୀଙ୍କ ମୋଟ୍ ସମ୍ପତିର ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି ୩ କୋଟି ୨ ଲକ୍ଷ  ହଜାର ୮୮୯ । 

ନିର୍ବାଚନ ଆଫିଡେଭିଟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ଯୋଗ୍ୟତା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ଅନୁଯାୟୀପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ୧୯୬୭ ମସିହାରେ ଗୁଜୁରାଟ ବୋର୍ଡରୁ ସ୍ରୁଲ ପାଠପଢା ସମାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ସେ ୧୯୭୮ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ବି.ଏ କରିଛନ୍ତି । ୧୯୮୩ରେ ଗୁଜୁରାଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ପିଏମ ମୋଦୀ ମାଷ୍ଟର ଅଫ୍ ଆର୍ଟସ କରିଛନ୍ତି । 

ଏଥର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବାରାଣାସୀକୁ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ୨୦୧୪ ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବାରାଣାସୀରୁ ସାଂସଦ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ । ୨୦୧୯ ରେ ମଧ୍ୟ ସେ ବାରାଣାସୀ ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନ ଯୁଦ୍ଧରେ ସେ ବାରାଣାସୀର ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.