ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାମାକ୍ଷାନଗର: ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କା ରେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ରୋକ
  • ||
  • ଆସିଲା ବିଜେଡି ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ଚମ୍ପୁଆରୁ ସନାତନ ମହାକୁଡ଼, ବଡଚଣାରୁ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କ ରାସ୍ତାରେ ନିହାର କଣ୍ଟା ! ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନକୁ ନେଇ ଦେଖା ଦେଇଛି ବିବାଦ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ୟୁଜିସି-ନେଟ୍‌ ଜୁନ୍‌ ସେସନ୍‌-୨୦୨୪ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଆମ୍ଵୁଲାନ୍ସ, ଦୁଇ ଶିଶୁଙ୍କ ଆଖି ଆଗରେ ଚାଲିଗଲା ବାପା-ମାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ହୀରାକୁଦରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଟ୍ରାଜେଡି: ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ଜଣେ ଏବେ ବି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ମେ'୧ରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିବ ଭିତରକନିକା
  • ||
  • ଶନିବାର ବାହୁଡ଼ିବେ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ: ଦିନ ସାଢ଼େ ୧ରେ ପହଣ୍ଡି, ସାଢେ ୩ଟାରେ ରଥଟଣା
  • ||
  • ଶନିବାର ବିଶ୍ବପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା ପ୍ରଥମ ସମନ୍ୱୟ ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ ଆର୍‌ଡିସି
  • ||
  • ଆଜି ବି ଅତି ଭୀଷଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୨୧ ଯାଏ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, କାଳବୈଶାଖୀ ପାଇଁ କମିପାରେ ତାତି
  • ||
  • IPL ୨୦୨୪: ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ-ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଲଢ଼େଇ, କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଗଡ଼ ଧ୍ୱଂସ ପଥରେ ସନରାଇଜର୍ସ
  • ||
  • ହୀରାକୁଦରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଟ୍ରାଜେଡି, ଦୁଇ ମୃତ, ୭ ନିଖୋଜ, ସକାଳୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ
  • ||

କୋର୍ଟ, ମିଡିଆ ଓ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ୍ ସମସ୍ତେ ଚୁପ୍, ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦେଶ କଥା ମିଛ: କଂଗ୍ରେସର ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍ ହେବା ପରେ ବର୍ଷିଲେ ରାହୁଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୩: ଦଳର ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍ କରିବା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଗୁରୁବାର। ଏହା ସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ଦେଶରେ କୌଣସି ଲୋକତନ୍ତ୍ର ନାହିଁ।  ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଦେଶ ହେବାର କଥା ମିଥ୍ୟା ମିଛ। ଭାରତର ସବୁଠୁ ବଡ ବିରୋଧୀ ଦଳର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍ ଦିଆଯାଇଛି। ନେତାମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି କଂଗ୍ରେସର ପାଖରେ ୨ ଟଙ୍କା ବି ନାହିଁ ।  ଏପରିକି ଟିକେଟ କିଣିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ନାହିଁ। 

ଦେଶର ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଜଣଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ, ଏଟିଏମ କାର୍ଡ ଓ  ତାଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ପରିଚୟ ଲିଭାଯିବା ପରେ କେତେ ଅସୁବିଧା ଆସେ। ଯଦି ଏହା କୌଣସି ପରିବାର ପ୍ରତି କରାଯାଇଥାଏ, ତେବେ ସେ ଅନାହାରରେ ମରିଯିବ। ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ସହ କରାଯାଏ ତେ‌ବେ ସେ ବରବାଦ୍ ହୋଇଯିବେ।  କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଆମେ ଆମର ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁ, କାରଣ  ମାସକ ପୂର୍ବରୁ ଆମର ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା।"

ସରକାର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଫ୍ରିଜ୍ କରିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରି କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି, "ଆମର ନେତାମାନେ ବିମାନ ଓ ଟ୍ରେନରେ ମଧ୍ୟ ଯାତ୍ରା କରିପାରୁନାହାନ୍ତି। ଆମ ନେତାମାନଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ସହରରୁ ଅନ୍ୟ ସହରକୁ ପଠାଇବା ଆମ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର। ଆମେ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେବାକୁ ମଧ୍ୟ ସକ୍ଷମ ନୁହେଁ। ଦେଶର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଆମକୁ ଭୋଟ୍ ଦିଅନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ୨ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁ।  ନିର୍ବାଚନରେ ଆମକୁ ଅକ୍ଷମ କରିବା ପାଇଁ ଏଭଳି ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରାଯାଇଛି। "

ରାହୁଲ ସମ୍ବିଧାନିକ ସଂସ୍ଥା ଗୁଡିକ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।  ସେ କହିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ, ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ୍ ଓ ଅନ୍ୟ ସଂସ୍ଥା ଏହି ସବୁ ହେଉଥିବାର ଦେଖୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କିଛି କହୁ ନାହାନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ୍ ମଧ୍ୟ କିଛି କହୁ ନାହାନ୍ତି। ଏହା ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ। ଭାରତରେ ଲୋକତନ୍ତ୍ର ଅଛି, ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଛ କଥା। ଭାରତରେ କୌଣସି ଲୋକତନ୍ତ୍ର ନାହିଁ। ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଲୋକତନ୍ତ୍ର ଦେଶ ହେବା କଥା ମିଛ। କାରଣ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ବିରୋଧି ଦଳର ଆକଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଆମ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ନେଇ ପାର୍ଟିକୁ ଦୁଇଟି ନୋଟିସ ମିଳିଛି। ଗୋଟିଏ ନୋଟିସ୍ ୯୦ ଦଶକର, ସେଭଳି ଅନ୍ୟଟି ୭ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା। ଯେଉଁ ମାମଲାରେ ଆମକୁ ନୋଟିସ୍ ମିଳିଛି, ସେଥିରେ ଅଧିକାଂଶ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଗିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଉଛି। ଏସବୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ କରୁଛନ୍ତି।’

  • prameyanews
  • General Election 2024
  • lok sabha election 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.