ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖଣ୍ଡପଡ଼ା: ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ
  • ||
  • ଯଜ୍ଞର ପ୍ରସାଦ ଖାଇ ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଶନିବାରଠୁ ପିଜି ନାମଲେଖା ଆବେଦନ, ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ, ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୪ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା-ନିମାପଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ଏକାଡେମୀ ମ୍ୟୁଜିୟମରେ ଭାରତୀୟ ସିନେମାର ମ୍ୟୁଜିକ ସେଲିବ୍ରେସନ, ଧମାଲ କରିବେ 'ଆରଆରଆର' ଏବଂ 'ଲଗାନ'

ମୁମ୍ବାଇ, ୧୦।୫: କଳା, ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣର କଳାକାରମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏକାଡେମୀ ମ୍ୟୁଜିୟମ୍ ଅଫ୍ ପିକ୍ଚର୍ସ ଭାରତୀୟ ସିନେମାର ସଙ୍ଗୀତ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ଏନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ 'ଆରଆରଆର (୨୦୨୨)', 'ସ୍ଲମଡଗ ମିଲେନିଅର(୨୦୦୮) ' ଏବଂ 'ଲଗନ(୨୦୦୧)'ର ମ୍ୟୁଜିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବାକୁ ଏକାଡେମୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ଏକାଡେମୀ ନିଜ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏହି ତିନୋଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପୋଷ୍ଟର ସେୟାର କରିବା ସହ କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, 'ମେ ୧୮ ଶନିବାର ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢେ ୬ଟାରେ ଆମେ ଭାରତୀୟ ସିନେମା ଜଗତର ଲୋକପ୍ରିୟ ଫିଲ୍ମ 'ଆରଆରଆର (୨୦୨୨)', 'ସ୍ଲମଡଗ୍ ମିଲେନିଅର(୨୦୦୮) ' ଏବଂ 'ଲଗନ(୨୦୦୧)'ର ମ୍ୟୁଜିକ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ମେ ୧୮ ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢ଼େ ୬ଟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବଲିପପ୍ ଏବଂ ସାଦୁବାସଙ୍କ ଏକ ଲାଇଭ୍ ତବଲା ଏବଂ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ ଯେଉଁଥିରେ ତିନୋଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସଂଗୀତ ପରିବେଷଣ କରାଯିବ ।

ଭାରତ ଉପରେ ଆଧାରିତ 'ସ୍ଲମଡଗ୍ ମିଲେନିଅର'ରେ ଅନୀଲ କପୁର, ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତା ଇରଫାନ ଖାନ, ଦେବ ପଟେଲ ଏବଂ ଫ୍ରାଇଡା ପିଣ୍ଟୋଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ କଳାକାର ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପାଇଁ ଡାନି ବଏଲେଙ୍କ ସମେତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫଟୋ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସମ୍ପାଦନା, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସାଉଣ୍ଡ ଏଡିଟିଂ ପାଇଁ ୨୦୦୯ରେ ଏହା ଅନେକ ଓସ୍କାର ଜିତିଥିବାବେଳେ ସଂଗୀତକାର ଏ ଆର ରେହମାନ 'ଜୟ ହୋ' ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅରିଜିନାଲ ଗୀତ ପାଇଁ ଓସ୍କାର ପାଇଥିଲେ । ସେହିପରି ୨୦୨୩ ରେ ନାଟୁ ନାଟୁ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅରିଜିନାଲ ଗୀତ ଭାବେ ଏସଏସ ରାଜାମୌଲିଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଆରଆରଆର ଓସ୍କାର ପାଇଥିଲା ।

ଏକାଡେମୀ ନିକଟରେ ୯୭ ତମ ଓସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ମାର୍ଚ୍ଚ ୨, ୨୦୨୫ରେ ୯୭ତମ ଓସ୍କାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ, ଯାହା ମାର୍ଚ୍ଚ ୩ ସକାଳ ସମୟରେ ଭାରତରେ ପ୍ରସାରଣ କରାଯିବ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପୁଣି ଥରେ ହଲିଉଡର ଡଲବି ଥିଏଟରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ତେବେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଦେଶର କଳାକାର ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

 

 

 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.