ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖଣ୍ଡପଡ଼ା: ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ
  • ||
  • ଯଜ୍ଞର ପ୍ରସାଦ ଖାଇ ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଶନିବାରଠୁ ପିଜି ନାମଲେଖା ଆବେଦନ, ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ, ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୪ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା-ନିମାପଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ ପରିଚାଳନାରେ କ୍ୟୁଏସ୍‌ କମ୍ପାନୀର ଚଞ୍ଚକତା ! ୩ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠୁ କୈଫିୟତ୍‌ ମାଗିଲା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୫: କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ‘କ୍ୟୁଏସ୍‌’ କମ୍ପାନିର ମନମାନି ଓ ଚଞ୍ଚକତାକୁ ନେଇ ‘ପ୍ରମେୟ’ରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କମ୍ପାନୀର ୩ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଡାକି ଟେଣ୍ଡର ସର୍ତ୍ତରେ ଖିଲାପ କରିଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ କୈଫିୟତ୍‌ ତଲବ କରିଛନ୍ତି । ଆଗାମୀ ଦିନରେ କମ୍ପାନୀ ତାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସୁଧାର ନ ଆଣିଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି, ରୋଗୀଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ସାମାନ୍ୟତମ ଅବହେଳା ଓ ଚଞ୍ଚକତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବ ନାହିଁ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ‘କ୍ୟୁଏସ୍‌’ କମ୍ପାନୀ ଚଳାଉଛି ମନମାନି । ଚଞ୍ଚକତା କରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଅର୍ଥ ଲୁଟ୍‌ କରି ଚାଲିଛି । ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ୍‌ରେ ହେଉନି । ହସ୍ପିଟାଲରେ ନିୟମିତ ଚୋରି ବଢ଼ିଚାଲିଛି । କମ୍ପାନୀ ନିଜର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ରଖିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଭଡ଼ାରେ ‘ଟେରିୟର’ କମ୍ପାନିଠାରୁ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ଆଣି ନିୟୋଜିତ କରିଛି । କମ୍ପାନୀର ଏଭଳି ଠକାମିକୁ ଧରିଛନ୍ତି ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । 

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କମ୍ପାନୀ ଅଧୀନରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦୈନିକ ମଜୁରି ୭ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି । ବର୍ଦ୍ଧିତ ଅର୍ଥ ବାବଦ ଟଙ୍କା କମ୍ପାନୀ ନେଇସାରିଛି । ହେଲେ କ୍ୟୁଏସ୍‌ ଏହି ବର୍ଦ୍ଧିତ ଟଙ୍କା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିନି । ସେହିପରି ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ହାଇଜିନିକ୍‌ ଫିନାଇଲ୍‌ ବ୍ୟବହାର ହେଉନି । ନିମ୍ନମାନର ଫିନାଇଲ୍‌ରେ ସଫା ହେଉଛି । ତେଣୁ ପରିସର ଦୁର୍ଗନ୍ଧରେ ଫାଟିପଡୁଛି । ପୁଣି ସଫେଇରେ କମ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରି କାଗଜପତ୍ରରେ ଅଧିକା ଦର୍ଶାଯାଉଛି । ‘କ୍ୟୁଏସ୍‌’ କମ୍ପାନି ହସ୍ପିଟାଲ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ମାସକୁ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ନେଉଛି । ହେଲେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ଅର୍ଥ ସଠିକ ମାର୍ଗରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.