ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କାଲିମେଳା: ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଜନଜୀବନ, ପାହାଡ ଧସିବାରୁ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ
  • ||
  • ସପ୍ତଦଶ ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶ ଆରମ୍ଭ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ରଘୁବର ଦାସ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ​କାଉଡିଆଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍, ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||

ହରିଆଣାର ସରକାରୀ ସ୍କୁଲରେ ୪ ଲକ୍ଷ ଫେକ୍ ଆଡମିଶନ , ମାମଲା ରୁଜୁ କଲା ସିବିଆଇ

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ – ହରିଆଣାର ପ୍ରାଇମେରୀ ଏଜୁକେସନ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଫେକ୍ ଆଡମିଶନର ବଡ଼ ମାମଲା ସାମନାକୁ ଆସିଛି। ସିବିଆଇ ଏହାକୁ ନେଇ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବିକ, ୨୦୧୪-୧୬ ମସିହା ମଧ୍ୟରେ ହରିଆଣାର ସରକାରୀ ସ୍କୁଲରେ ୪ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କର ଫେକ୍‌ ଆଡମିଶନ କରାଯାଇଛି। ଏହାସହ ଏହି ଫେକ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ନାମରେ ଅର୍ଥ ହେରାଫେରି କରିବାର ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି। 

ଏହି ଖବର ଏମିତି ସମୟରେ ସାମନାକୁ ଆସିଛି , ଯେବେ ସିବିଆଇ ନିଟ୍‌-ୟୁଜି ପେପର ଲିକ୍‌ ମାମଲାରେ ବଡ଼ ଆକ୍ସନ ନେଇଛି। ଯାଞ୍ଚ ଏଜେନ୍ସି ଶୁକ୍ରବାର ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ହଜାରିବାଗରେ ଥିବା ସ୍କୁଲ୍‌ର ପ୍ରଧାନାଚାର୍ଯ୍ୟ ଏହସାନୁଲ ହକ୍‌ଙ୍କୁ, ଏନଟିଏ ପକ୍ଷରୁ ୫ ମେ’ରେ ଆୟୋଜିତ ମେଡିକାଲ ପ୍ରବେଶ ପରୀକ୍ଷା ନିଟ୍‌-ୟୁଜି ପାଇଁ ହଜାରିବାଗ୍‌ର ସିଟି କୋ-ଅର୍ଡିନେଟର କରାଯାଇ ଥିଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି କି, ଉପ-ପ୍ରଧାନାଚାର୍ଯ୍ୟ ଇମିତୟାଜ ଆଲମଙ୍କୁ ଏନଟିଏର ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଓ ଓଏସିସ ସ୍କୁଲ୍‌ର କେନ୍ଦ୍ର କୋ-ଅର୍ଡିନେଟର ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। 

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନକୁ ନିକଟରେ ହରିଆଣା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଭାରୀ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ସେ କହିଥିଲେ କି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ହରିଆଣାରେ ପୁଣି ଥରେ ଗରିବ , ଚାଷୀ , ପଛୁଆ ବର୍ଗ ଓ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ସରକାର ଶାସନକୁ ଆସିବ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.