ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ଓୟୁଟିଆର୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବ, ସଭାପତିତ୍ୱ କରିବେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ୟୁପି ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ, ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ରାଜା ଭୈୟା
  • ||
  • ବିନିକାରୁ ଅପହୃତ ବ୍ୟବସାୟୀ ବୁର୍ଲାରୁ ଉଦ୍ଧାର, ପୁଲିସର ବ୍ଲକିଂ ଦେଖି ଗୋଲଗୁଣ୍ଡା ପାଖରେ ଛାଡ଼ି ଅପହର୍ତ୍ତା ଫେରାର
  • ||
  • ୨୯ରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ, ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଲେଜର ସ୍କାନିଂ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ୯ ଓ୍ବିକେଟ୍ ବିଜୟୀ, ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସର ଦ୍ୱିତୀୟ ପରାଜୟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ ୪ ଦିନିଆ ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଆଜି କାର୍‌କେଡ୍‌ ରିହର୍ସାଲ କରିବ ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଶନିବାର ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୪୧ଟି କ୍ରିକେଟ୍‌ ଏକାଡେମୀ ହେବ ଲୋକାର୍ପଣ
  • ||
  • ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଆଲର୍ଟ ଜାରି
  • ||

ଏଲନ ମସ୍କଙ୍କୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ଝଟ୍‌କା, ଆଉ ଟେସ୍‌ଲାରୁ ନେଇପାରିବେ ନାହିଁ ଅଧିକ ଦରମା !

ଓ୍ବାସିଂଟନ: ବିଶ୍ବର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଧନୀ କ୍ୟକ୍ତି ଏଲନ ମସ୍କଙ୍କୁ ଆମେରିକାର ଏକ କୋର୍ଟ ଶକ୍ତ ଝଟକା ଦେଇଛନ୍ତି । ନିଜର ଇଭି କାର କମ୍ପାନି ଟେସଲାରୁ ମସ୍କଙ୍କ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଦରମା ଉପରେ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ଏତେ ଦରମା ନେବା ପାଇଁ ମସ୍କଙ୍କ ପାଖରେ ଅଧୀକାର ନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି । ଟେସଲା ବୋର୍ଡ ଏଲନ ମସ୍କଙ୍କୁ ନୂଆ ପ୍ୟାକେଜ ଲାଗି ମଞ୍ଜୁରି ଦେଇଛି । ଟେସଲା କମ୍ପାନିରୁ ଏଲନ ମସ୍କ ପ୍ରାୟ ୫୬ ବିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର ଦରମା ନେଉଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ମସ୍କଙ୍କ ଦରମା ୪୬ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ହେବ । 

ମସ୍କଙ୍କ ଦରମା ଏତେ ଅଧିକ ଯେ, ଦୁନିଆରେ ହାତ ଗଣତି କେତେଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ ୪୬ ହଜାର କୋଟି ହେବ । ଫୋର୍ବସ୍‌ର ରିୟଲଟାଇମ୍‌ ବିଲେନିୟର୍ସ ଲିଷ୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଏବେ ବିଶ୍ବରେ ଏଭଳି ୨୬ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ସଂପତ୍ତି ୪୫ ବିଲିୟନ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ । ଭାରତରେ କେବଳ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ଗୌତମ ଆଦାନୀଙ୍କ ପାଖରେ ହିଁ ଏତେ ପରିମାଣର ସଂପତ୍ତି ରହିଛି ।

 ଡେଲାଓ୍ବେର କୋର୍ଟ ମସ୍କଙ୍କ ଦରମା ବରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏତେ ବଡ଼ ପ୍ୟାକେଜରେ ତ୍ରୁଟି ରହିଛି । ଏପରିକି ବୋର୍ଡର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ କୋର୍ଟ ଭୁଲ ବୋଲି କହିବା ସହ ଦରମା ନେବା ପଛରେ ମସ୍କଙ୍କ ହାତ ରହିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏହା କମ୍ପାନି ନୀତି ବିରୋଧୀ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି । 

ସେପଟେ ଅଦାଲତଙ୍କ ରାୟ ଆସିବା ପରେ ମସ୍କ ଏକ୍ସରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । କେବେ ବି ଡେଲାଓ୍ବେରରେ କମ୍ପାନି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ନକରିବାକୁ ସେ କହିଛନ୍ତି ।  ଏଲନ ମସ୍କ ଇଭି କାର କମ୍ପାନିର ଟେସଲାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା । କମ୍ପାନିର ୧୩ ପ୍ରତିଶତ ଶେୟାର ତାଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଛି । ନିକଟରେ କମ୍ପାନିରେ ନିଜର ଶେୟାର ୨୫ ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ସହ ପ୍ୟାକେଜ ବଢ଼ାଇବାକୁ ବୋର୍ଡକୁ କହିଛନ୍ତି ମସ୍କ । 

  • Elon Musk
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.