ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଲଘୁଚାପ: ରବିବାରଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୧୫ରୁ ୨୧ ଯାଏଁ ଉପକୂଳ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷିବ
  • ||

ମରାଠାଙ୍କୁ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବି ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ ବେଳେ ହିଂସା; ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗାଡ଼ି ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ୪୨ ପୋଲିସ ଆହତ

ମୁମ୍ବାଇ, ୦୨/୦୯: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଜାଳନା ଜିଲ୍ଲାରେ ମରାଠାଙ୍କୁ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବି କରି ଶୁକ୍ରବାର ହୋଇଥିବା ବିକ୍ଷୋଭ ହିଂସାରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି । ହିଂସାରେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏକାଧିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଭିଡ଼ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ପୋଲିସ ଲାଠିଚାର୍ଜ କରିବା ସହ ଲୁହ ବୁହା ଗ୍ୟାସ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲା । 

ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜକୁ ବିରୋଧ କରି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ପଥର ମାଡ଼ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ପୋଲିସ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗାଡ଼ି ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିବା ସହ ଜାଳନା ହାଇୱେରେ ବସରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ନିବେଦନ କରିବା ସହ ହିଂସାର ଯାଞ୍ଚ ଲାଗି କମିଟି ଗଠନ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଜି ଇସ୍ରୋର ସୂର୍ଯ୍ୟ ଅଭିଯାନ: ଆଦିତ୍ୟ ଏଲ୍‌-୧ ପାଇଁ ଅବଗଣନା ଆରମ୍ଭ, ପୂର୍ବାହ୍ଣ ୧୧.୫୦ରେ ଶ୍ରୀହରିକୋଟାରୁ ଲଞ୍ଚ

ମରାଠାଙ୍କୁ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବିରେ ଅଗଷ୍ଟ ୨୯ରୁ ମରାଠା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ସଂଯୋଜକ ମନୋଜ ଜାରାଙ୍ଗେଙ୍କ ସମତେ ୧୦ ଜଣ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିଥିଲେ । ଅଗଷ୍ଟ ୧ରେ ଅନଶନକାରୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଦେଖି ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ହେପାଜତକୁ ନେବା ଏବଂ ଅନଶନ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା । ଯାହାର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଅନଶନକାରୀ ।

ଏହା ପରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଭିଡ଼ ବଢ଼ିବାରୁ ପୋଲିସ ଲୁହ ବୁହା ଗ୍ୟାସ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ସହ ଲାଠି ଚାର୍ଜ କରିଥିଲା । ଏନେଇ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୀଲ ଦେଶମୁଖ କହିଛନ୍ତି, ଶାନ୍ତି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଲାଠି ମାଡ଼ ନିନ୍ଦନୀୟ । ମୁଁ ଏହାର ବିରୋଧ କରୁଛି ।

ଆଗପଛ ହୋଇ ଆସୁଛି ଦୁଇ ଲଘୁଚାପ,୧୨ ଯାଏ ବର୍ଷା ଛେଚିବ: ଶନିବାର ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ସହ ପ୍ରବଳ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସମ୍ଭାବନା

  • Maharastra
  • Maratha Reservation
  • Protest
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Rath Yatra

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.