ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଜୁନ୍ ୧୮ରେ ବାରାଣସୀ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ, ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ଅମିତ ଶାହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପଦରୁ ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ୪ ଦ୍ବାର, ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଚରଣ ମାଝୀ
  • ||

ଆଜି ନୁହେଁ କାଲି ଆସିବେ ଜୋ ବାଇଡେନ୍; ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ କାରକେଡରେ ୬୦ ଗାଡ଼ି, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ୩୦୦ କମାଣ୍ଡୋ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୭/୦୯: ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ୍ ୩ ଦିନିଆ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସି ଆସନ୍ତାକାଲି ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୮ ତାରିଖରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ବାଇଡେନ୍ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହେବା ପରେ ଏହା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଭାରତ ଗସ୍ତ । ୮ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏୟାରଫୋର୍ସ-୧ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଞ୍ଚିବେ ।

ବାଇଡେନଙ୍କୁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ପିଏମ୍ ମୋଦୀ ସ୍ୱାଗତ କରିପାରନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ବୈଠକ ହେବ । ପୂର୍ବରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୭ରେ ବାଇଡେନ୍ ଆସିବା ନେଇ ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସ୍ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏବେ ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସ୍ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ବାଇଡେନ୍ ଆମେରିକାରୁ ଜର୍ମାନୀ ଯିବେ । ସେଠାରୁ ଭାରତ ଆସିବେ । 

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୮ରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ-କଲେଜ ବନ୍ଦ, ୩ ଦିନିଆ ଛୁଟି ଘୋଷଣା

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ ଓ ୧୦ରେ ଜି୨୦ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ ଜୋ ବାଇଡେନ୍ । ଦିଲ୍ଲୀର ଆଇଟିସି ମୌର୍ଯ୍ୟା ହୋଟେଲରେ ରହିବେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି । ବାଇଡେନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆମେରିକା ସିକ୍ରେଟ୍ ସର୍ଭିସର ଟିମ୍ ୩ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି । 

ବାଇଡେନଙ୍କୁ ସିକ୍ରେଟ୍ ସର୍ଭିସରେ ୩୦୦ କମାଣ୍ଡୋ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିବେ । ଦିଲ୍ଲୀ ସଡ଼କରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ କାରକେଡ୍ ବାଇଡେନଙ୍କର ରହିବ । ଯେଉଁଥିରେ ୫୫ରୁ ୬୦ଟି ଗାଡ଼ି ସାମିଲ୍ । ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ୍ସ ଅନୁସାରେ, ବାଇଡେନଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ସୁରକ୍ଷିତ କାର୍ ‘ଦ ବିଷ୍ଟ’କୁ ଭାରତ ଅଣାଯାଇଛି । ଉକ୍ତ କାରରେ ବସି ବାଇଡେନ୍ ଜି୨୦ ବୈଠକକୁ ଯିବେ ।

ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ-୩ ପରେ ଜହ୍ନ ଅଭିମୁଖେ ଜାପାନ, ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ସଫ୍ଟ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ଲକ୍ଷ୍ୟ

ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ଆମେରିକା, ପାକିସ୍ତାନର ସମର୍ଥକ ଥିଲା । ବିଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ଭାରତକୁ ଆମେରିକା ବନ୍ଧୁ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଛି । ସେହିଭଳି ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଆମେରିକା ସହ ସମ୍ବନ୍ଧ ସୁଦୃଢ଼ କରିବାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛି ।

  • joe biden
  • G20 Summit
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.