ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯଜ୍ଞର ପ୍ରସାଦ ଖାଇ ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଶନିବାରଠୁ ପିଜି ନାମଲେଖା ଆବେଦନ, ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ, ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୪ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା-ନିମାପଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ବିପଦରେ ଚାକିରି ! କୋର୍‌ ଟିମ୍‌ରୁ ୨୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବିଦା କଲା ଗୁଗଲ୍‌

ଓ୍ବାଶିଂଟନ ଡିସି: ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ସର୍ଚ୍ଚ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଏବଂ ବଡ଼ ଟେକ୍‌ କମ୍ପାନି ଗୁଗଲ ପୁଣି ଛଟେଇ କରିଛି । ଏଥର କମ୍ପାନି ନିଜର କୋର୍‌ ଟିମରୁ ୨୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବିଦା କରିଛି । ପ୍ରଥମ ତ୍ରୈମାସିକ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଗୁଗଲ ଏହି ଛଟେଇ କରିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏପ୍ରିଲ ୨୫ରେ କମ୍ପାନି Q1ରେ ପ୍ରଚୁର ଲାଭ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଠିକ୍‌ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିଛି । 

ଆଲ୍ଫାବେଟ୍‌ ଇଙ୍କର ସହାୟକ କମ୍ପାନି ଗୁଗଲ୍‌ରେ ଛଟେଇ ପର୍ବ ଜାରି ରହିଛି । ନିକଟ ଅତରେ କମ୍ପାନି ନିଜର ପୂରା ପାଇଥନ ଟିମ୍‌କୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲା । ଆଉ ଏବେ କୋର ଟିମ୍‌ରୁ ୨୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବିଦା କରିଛି । ସେପଟେ ଯେଉଁ କର୍ମାଚାରୀଙ୍କୁ କମ୍ପାନି ବିଦା କରିଛି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକଙ୍କୁ ଭାରତ ଏବଂ ମେକ୍ସିକୋରେ ଚାକିରି ଦେଇପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । କୋର୍‌ ଟିମ୍‌ରୁ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କମ୍ପାନି ବିଦା କରିଥିବା ବେଳେ କାର୍ଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରୁ ୫୦ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚାକିରି ଯାଇଛି । ତେବେ କମ୍ପାନିର ଡେଭଲପର ଇକୋସିଷ୍ଟମ୍‌ର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଆସିମ ହୁସୈନ ଇମେଲ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

 ଯେଉଁ କୋର୍‌ ଟିମ୍‌ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରାଯାଇଛି ସେମାନେ, ଗୁଗଲର ଡିଜାଇନ୍‌, ଡେଭେଲପର ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଆଦିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଗୁଗଲ୍‌ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୬,୦୨୦ ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି । ସେପଟେ ଚାହିଦା କମୁଥିବାରୁ ଟେସଲା ମଧ୍ୟ ନୂଆ ରଣନୀତି ଆପଣାଇବା ସହ ଛଟେଇ କରୁଛି । ଫଳରେ ଟେକ୍ସାସ୍‌ ଏବଂ କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ କାମ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚାକିରି ଏବେ ବିପଦରେ ରହିଛି । 

 

  • Google
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.