ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଜନ୍ମବେଦିରୁ ବାହୁଡ଼ିଲେ ଦାରୁବ୍ରହ୍ମ,ବୁଧବାର ସୁନାବେଶ, ଗୁରୁବାର ଅଧରପଣା, ଶୁକ୍ରବାର ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ଧାର ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତକୁ ନେଇ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||
  • ବିଶ୍ୱ ସର୍ପ ଦିବସ: ବର୍ଷା ଦିନେ ସତର୍କତା ଜରୁରି, ୫ ବର୍ଷରେ ଗଲାଣି ୫୨୧୯ ଜୀବନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ସ୍କୁଟିକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ହାଇୱେରେ ବସ୍-ଟ୍ରାକ୍ଟର ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୫ମୃତ, ୪୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସଇଁନ୍ତଳା ରାଇସମିଲ ନିକଟରେ ହାଇୱା ଟ୍ରକକୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଏକାଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଲଘୁଚାପ ସକ୍ରିୟ: ୧୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା, ଉତ୍ତର ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିବ
  • ||

ଭାରତର ଖାଇବା ତେଲ ଆମେରିକାରେ ବ୍ୟାନ୍‌; ଶୋରିଷ ତେଲରେ ଇରୁସିକ୍‌ ଏସିଡ୍ ଥିବା ଦାବି କଲା ୟୁଏସ୍‌ ହେଲ୍ଥ ରିପୋର୍ଟ

Image source: Jansatta

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୬/୦୭: ଆମ ଦେଶର ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ଏବଂ ସୁଗନ୍ଧ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଭାରତୀୟ ଖାଦ୍ୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ଶୁଦ୍ଧ ମସଲା ଏବଂ ତେଲ ଆମ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦକୁ ବଢ଼ାଇଇଥାଏ। ଭାରତରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ରୋଷେଇ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ତେଲ ହେଉଛି ସୋରିଷ ତେଲ। ସୋରିଷ ତେଲ ହେଉଛି ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ତେଲ ଯେଉଁଥିରେ ଶରୀର ପାଇଁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ରହିଥାଏ। ଏହି ତେଲର ପୁଷ୍ଟିକର ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏଥିରେ ସାଚୁରେଟେଡ୍ ଫ୍ୟାଟ୍, ପ୍ରୋଟିନ୍, ଓମେଗା -୩ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍, ଓମେଗା -୬ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍, ପଲିନସୁଚୁରେଟେଡ୍ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍, ଫାଇବର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମାଇକ୍ରୋ-ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ରହିଥାଏ। ଏହି ସମସ୍ତ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖେ।

ଅନେକ ଗବେଷଣାରେ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ଯେ ସୋରିଷ ତେଲ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଓଜନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଥାଏ, ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ ଏବଂ ହୃତପିଣ୍ଡ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ । ଭାରତର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବାରରେ ଯେଉଁ ତେଲ ଖିଆଯାଏ, ଆମେରିକା ସମେତ ଅନେକ ଦେଶ ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଏହାର ବିଶେଷ ସୁଗନ୍ଧ ଏବଂ ସ୍ୱାଦକୁ ବଢ଼ାଉଥିବା ଏହି ତେଲ କାହିଁକି ବିଦେଶୀ ଦେଶରେ ନିଷେଧ ହେଲା? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା...

ଆମେରିକାରେ କାହିଁକି ବ୍ୟାନ୍‌ ଶୋରିଷ ତେଲ

ଆମେରିକାର ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଔଷଧ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁଯାୟୀ, ସୋରିଷ ତେଲରେ ଇରୁସିକ୍‌ ଏସିଡ୍ ପରିମାଣ ବହୁତ ଅଧିକ। ଏହା ଏକ ପ୍ରକାର ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ। ଏହି ଏସିଡ୍ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ହୁଏ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହା ମସ୍ତିଷ୍କ କୋଷକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ। ଇରୁସିକ୍‌ ଏସିଡ୍ ସ୍ମୃତି ଶକ୍ତି ଦୁର୍ବଳ କରି ଅନେକ ପ୍ରକାରର ମାନସିକ ରୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରେ। ଏହି ତେଲ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ଚର୍ବି ଜମା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଥାଏ । ସୋରିଷ ତେଲର ଏହି ସମସ୍ତ ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆମେରିକା, କାନାଡା ଏବଂ ୟୁରୋପରେ ଏହାକୁ ନିଷେଧ କରାଯାଇଛି।

ଶରୀର ପାଇଁ ଇରୁସିକ୍‌ ଏସିଡ୍   କେତେ ମାରାତ୍ମକ

ଇରୁକିକ୍ ଏସିଡ୍ ହେଉଛି ଏକ ମୋନୋଅନ୍‌ସାଚୁରେଟେଡ୍ ଓମେଗା -୯ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଯାହା ସାଧାରଣତଃ ସୋରିଷ ତେଲରେ ମିଳିଥାଏ । ଅନେକ ଗବେଷଣାରେ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ଯେ, ଇରୁସିକ୍‌ ଏସିଡ୍ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ । ଏହି ତେଲର ମସ୍ତିଷ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ। ମାୟୋକାର୍ଡିଆଲ୍ ଲିପିଡୋସିସ୍ ର ବିକାଶ ସହିତ ଇରୁସିକ୍ ଏସିଡ୍‌ର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ। ଏହା ଏକ ଅବସ୍ଥା ଯାହା ହୃତପିଣ୍ଡ ମାଂସପେଶୀ କୋଷରେ ଚର୍ବି ଜମା କରିଥାଏ, ଯାହା ହୃଦଘାତ ଓ ହୃତପିଣ୍ଡ ଜନିତ ରୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ। 

ଇରୁସିକ୍ ଏସିଡ୍ ଶରୀର ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ, ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଯକୃତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ । ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ତେଲ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଯକୃତର ଆକାର ବଢ଼ିଥାଏ। ଏହି ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଯକୃତ ସମସ୍ୟାକୁ ବଢ଼ାଇପାରେ ଏବଂ ଯକୃତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ବଢ଼ାଇପାରେ। ବହୁ ପରିମାଣରେ ଇରୁସିକ୍ ଏସିଡ୍ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ପାକସ୍ଥଳୀରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ, ଯେପରିକି ଝାଡ଼ା, ପେଟ କାଟିବା ଏବଂ ବାନ୍ତି ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.