ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ଇସ୍ରାଏଲକୁ ମିଳିବ ସ୍ପାଇସ୍ ବମ୍, ବାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲା ଭାରତ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗାଜାରେ ଇସ୍ରାଏଲ୍ ସେନାର ଲଗାତାର ବିସ୍ଫୋରଣରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଦୁଃଖଦ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ବାଇଡେନ ପ୍ରଶାସନ ଇସ୍ରାଏଲ୍ ପାଇଁ ୩୨୦ ମିଲିୟନ ଡଲାରର ଅସ୍ତ୍ର ଚୁକ୍ତି କରିବାକୁ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।  ଦ ୱାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଜର୍ଣ୍ଣାଲର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଚୁକ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଇସ୍ରାଏଲକୁ ସ୍ପାଇସ୍ ଫ୍ୟାମିଲି ଗ୍ଲାଇଡିଂ ବମ୍ ଆସେମ୍ବଲି ମିଳିବ । ଏହା ଏକ ପ୍ରକାର ସ୍ମାର୍ଟ ବମ୍ । 

ସ୍ପାଇସ୍ ବୋମା ଗୁଡ଼ିକ ଆକାଶ ମାର୍ଗରୁ ସ୍ଥଳ ଭାଗକୁ ନିକ୍ଷେପଣ କରାଯାଇଥାଏ । ଏଗୁଡିକ ରାଫେଲ୍ ୟୁଏସ୍ ଦ୍ୱାରା ବିକଶିତ ହୋଇଛି । ସୂଚନାଥାଉକି, ଯେ ରାଫାଲ୍ ୟୁଏସଏ ହେଉଛି ଇସ୍ରାଏଲର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଉତ୍ପାଦନକାରୀଙ୍କର ଆମେରିକୀୟ ଶାଖା । 

ଏହି ବୋମା ଗୁଡିକ ଅଣସଂଗଠିତ ବୋମାର ସଠିକତା ବଢାଇବା ପାଇଁ ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଛି, ଯାହାକି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବରେ ଜିପିଏସ୍ ଗାଇଡ୍ ଅସ୍ତ୍ରରେ ପରିଣତ କରେ । ସ୍ପାଇସ୍ ବମ୍ ଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଫାଇଲ୍ ଟାର୍ଗେଟ୍ ପାଇଁ INS / GPS  ଗାଇଡ୍ ଏବଂ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋ-ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ସନ୍ଧାନକାରୀଙ୍କୁ ଏକୀକୃତ ଉନ୍ନତ ଗାଇଡ୍ କିଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରେ | ଏହି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସେମାନଙ୍କର ସଠିକତା ଏବଂ ଟାର୍ଗେଟ୍ କ୍ଷମତାକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ । 

 ବାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ସମୟରେ ଏହି ବୋମା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା ।  ଯେତେବେଳେ କି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଫେବୃଆରୀ ୨୬, ୨୦୧୯ ରେ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣର ଜବାବରେ ପାକିସ୍ତାନର ଖାଇବର ପାଖତୁନ୍ ଖୱା ପ୍ରଦେଶର ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲା।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.