ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲାଲାଙ୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟତିଳକ, ଦିବ୍ୟ ରୂପ ଦେଖି ଭକ୍ତିରେ ବିଭୋର ହେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଦିନ ସାଢେ ୧୧ଟାରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା ତାପମାତ୍ରା, ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସର୍ବାଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ୩ ଦିନ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଶୋଇବା ଅଧିକାର ମୌଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା, ରାତି ଅଧରେ ଜେରା କରିବାରୁ ଇଡିକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନୋଟିସ୍‌
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ୧୬୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା, କଂଗ୍ରେସର ଭେଙ୍କଟରମଣ ସବୁଠୁ ଧନୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପିସିସି ପ୍ରଚାର କମିଟି ବୈଠକ, ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୁଜୁରାଟ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହେବ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦୁବାଇରେ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ, ଚାରିଆଡେ ଖାଲି ପାଣି ପାଣି, ଓମାନରେ ଚାଲିଗଲା ୧୮ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅସହ୍ୟ ତାତି ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ସିଝୁଛି ରାଜ୍ୟ, ୪ ଦିନ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପବିତ୍ର ରାମନବମୀ, ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଥମ ରାମନବମୀ, ଆସିବେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||

କେବଳ ବିଦେଶୀ ଅତିଥିଙ୍କ ଲାଗି ପଡ଼ିବ ରେଡ୍ କାର୍ପେଟ୍, ଦରମା ନେବେ ନାହିଁ ପିଏମ୍ ଶେହବାଜ ଶରିଫ ଓ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ

ଇସଲାମାବାଦ, ୩୧/୦୩: ପାକିସ୍ତାନର କୌଣସି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରେଡ୍ କାର୍ପେଟର ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ନାହିଁ । ଏବେ କେବଳ ବିଦେଶୀ ଅତିଥିଙ୍କ ସ୍ୱାଗତ ଲାଗି ରେଡ୍ କାର୍ପେଟ୍ ବିଛା ଯିବ । ଆର୍ଥିକ ସଂକଟ ଭିତରେ ଏ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେହବାଜ ଶରିଫ ।

ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁସାରେ, ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗୁଡ଼ିକରେ ରେଡ୍ କାର୍ପେଟ୍ ବ୍ୟବହାର ନ କରିବା ଲାଗି ଶେହବାଜ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଏପରିକି କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ରେଡ୍ କାର୍ପେଟ୍ ପଥାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ।

ଏଥିସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳୁଥିବା ଦରମା ନେବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି ଶେହବାଜ ଶରିଫ୍ । ୧୮ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜରଦାରୀ ମଧ୍ୟ ଦରମା ନେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଦରମା ନେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦରମା ୨ ଲକ୍ଷ

ପ୍ରତି ମାସ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦରମା ବାବଦକୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇଥାନ୍ତି । ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆରିଫ୍ ଅଲଭିଙ୍କୁ ଦରମା ବାବଦରେ ପ୍ରତି ମାସ ୮ ଲକ୍ଷ ୪୬ ହଜାର ପାକିସ୍ତାନୀ ଟଙ୍କା ମିଳୁଥିଲା । ଏହି ଦରମା ୨୦୧୮ରେ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆ ଯାଇଥିଲା ।

ଆର୍ଥିକ ସଂକଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ପାକିସ୍ତାନରେ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଭଣ୍ଡାର ହ୍ରାସ ପାଇ ଚାଲିଛି । ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆଗାମୀ ୨ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୧ ବିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ ଅର୍ଥାତ୍ ୮.୩୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ଶୁଝିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଗୋଟିଏ ପଟେ ଋଣ ପରିଶୋଧ ଅନ୍ୟପଟେ ୨୦୨୪ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୨ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମୁଦ୍ରା ପାଣ୍ଠିରୁ ୩ ବିଲିୟନ୍ ଡଲାର ଋଣ ମିଳିବା ସମୟ ସରୁଛି । ଯଦି ପାକିସ୍ତାନକୁ ଋଣ ନ ମିଳେ ତ ଦେଶ ଦେବାଳିଆ ହୋଇଯିବ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.