ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୨ରୁ ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ, ସରକାର ବନାମ ନବୀନଙ୍କ ଛାୟା ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ଲଢ଼େଇ
  • ||
  • ଆଜି ରସଗୋଲା ଦିବସ, ଜିଆଇର ୫ ବର୍ଷ ପରେ ବ୍ରାଣ୍ଡିଂ ନାହିଁ, ସରକାର ନିରବ
  • ||

ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଆଉ ୧୮ ଦିନ..୨୫ରୁ ଭାରତର ଅଭିଯାନ, ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଆକ୍ସନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ନୀରଜ, କିଶୋର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୭/୦୭: ଆଗାମୀ ପ୍ୟାରିସ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସକୁ ଆଉ ମାତ୍ର ୧୮ ଦିନ ବାକି  ରହିଲା । ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ କ୍ରୀଡ଼ା  ମହାକୁମ୍ଭ ଆସନ୍ତା ୨୬ ତାରିଖରୁ  ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଅଗଷ୍ଟ ୧୧  ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବ । ମାତ୍ର  ୨୪ ତାରିଖରୁ ରଗବୀ-୭ ଏବଂ ଫୁଟବଲ୍‌ର  ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ।  ଆଜି ଭାରତୀୟ ଦଳର କ୍ରୀଡ଼ାସୂଚୀ ସ୍ପଷ୍ଟ  ହୋଇଛି । ଜୁଲାଇ ୨୫ ତାରିଖରୁ ଭାରତ  ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ଦିବସ  (ଅଗଷ୍ଟ ୧୧)ରେ ମହିଳା ରେସଲର ଋତିକା  ହୁଡ଼ା ଶେଷ ଇଭେଣ୍ଟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା  କରିବେ । ଅଗଷ୍ଟ ୬ ତାରିଖରେ ବହୁ  ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ପୁରୁଷ ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋ ଇଭେଣ୍ଟର  ଯୋଗ୍ୟତା ରାଉଣ୍ଡ୍‌ ରହିଛି । ଏଥିରେ  ନୀରଜ ଚୋପ୍ରା ଏବଂ ଓଡ଼ିଶାର କିଶୋର  କୁମାର ଜେନା ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ହେବେ । 

ଏଥର ଭାରତରୁ ମୋଟ ୧୧୧ଜଣ  ଅଲିମ୍ପିକ୍ସକୁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି ।  ଆଥଲେଟିକ୍ସରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୮ଜଣ  ରହିଥିବାବେଳେ ସୁଟିଂରେ  ୨୧ଜଣ ସାମିଲ ରହିଛନ୍ତି ।  ଜୁଲାଇ ୨୫ ତାରିଖରେ  ତୀରନ୍ଦାଜୀ କ୍ରୀଡ଼ାରୁ ଭାରତୀୟଙ୍କ  ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ  ହେବ । ୨୭ ତାରିଖ ସୁଟିଂରେ  ପଦକ ଇଭେଣ୍ଟ ରହିଛି । ଅର୍ଜୁନ  ବାବୁତା, ଏଲାଭେନିଲ ଭାଲାରିଭାନ  ଓ ରମିତା ପଦକ ଇଭେଣ୍ଟରେ  ଲଢ଼େଇ କରିବେ । ଅଗଷ୍ଟ ୧ ତାରିଖରୁ  ଆଥଲେଟିକ୍‌ ଇଭେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବ । 

ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳର ଜର୍ସି ଉନ୍ମୋଚିତ: ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଠାରେ ଥିବା ସାଇ ସେଣ୍ଟରରେ  ଆଜି ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର  ଜର୍ସି ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଥିଲା । ଜାତୀୟ  ଶିବିର ଶେଷ ହେବା ପରେ ହକି ଦଳ  ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡ୍‌ ଗସ୍ତ କରି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେବ ।  ଏହାପରେ ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡ୍‌ରୁ ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ  ଯିବ । ସେଠାରେ କିଛି ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍‌  ଖେଳି ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିବ ।  ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସରୁ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳ ପ୍ୟାରିସ୍‌ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.