ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିଲେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ ଭାରତ, ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଭବ୍ୟ ସ୍ୱାଗତ କଲେ ଫ୍ୟାନ୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୪/୦୭: ଦୀର୍ଘ ପ୍ରତୀକ୍ଷାର ଅନ୍ତ । ଶେଷରେ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଟ୍ରଫି ଧରି ବାର୍ବାଡସରୁ ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିଲେ । ସକାଳ  ୬ଟାରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଓ ଟିମ୍ ଷ୍ଟାଫ୍। ଆଜି ଦିନ ୧୧ଟା ବେଳେ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ ।  ଏହାପରେ ଦଳ ମୁମ୍ବାଇ ଯାତ୍ରା କରିବ ।ସେଠାରେ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ବସ୍ ଯୋଗେ ଓ୍ବାଙ୍ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଯିବେ ଖେଳାଳି ।


ଗତ ଶନିବାର ଦିନ ଭାରତ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାଜିତ କରି  ଚାମ୍ପିଅନ ହୋଇଥିଲା । ରବିବାର ଚାମ୍ପିଅନ ଦଳ  ସ୍ୱଦେଶ ବାହୁଡ଼ିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଥିଲା । ମାତ୍ର  ବାତ୍ୟା ଯୋଗୁ ସେମାନେ ଫସି ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ବୁଧବାର ବାତ୍ୟା ସ୍ଥିତି ସାମାନ୍ୟ ହେବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବାରବାଡୋସ୍ ଛାଡ଼ିଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୬ଟାରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିଛନ୍ତି । ସ୍ବଦେଶ ଫେରିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି । ଏହା ପରେ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ବସ୍ ଯୋଗେ ଆଇଟିସି ମୌର୍ଯ୍ୟ ହୋଟେକୁ ନିଆଯାଇଛି । ସେଠାରେ ସେମାନେ ବିଶ୍ରାମ ନେବା ପରେ ଦିନ ୯ଟା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ । ଏହା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବ ଟିମ୍ ।

ମୁମ୍ବାଇରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି । ସହରରେ ୨ କିଲୋମିଟର ଏକ ଓପନ ବସ୍‌ରେ ରୋଡ୍ ଶୋ’ କରିବେ । ଏହା ପରେ ଖେଳାଳିମାନେ  ଓ୍ବାଙ୍ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ସେଠାରେ ସେମାନଙ୍କୁ  ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ସ୍ୱାଗତ କରାଯିବ । ସକାଳରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ଯାଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମିକ ଭାବେ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଗତି ବିଧି ଏବଂ ଟ୍ରଫି ଭ୍ରମଣର ଦୃଶ୍ୟ ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସରେ ସିଧାପ୍ରସାରଣ ହେବ ।





  • BCCI
  • Indian cricket team
  • T-20 World Cup
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.