ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଆଇସିସିର ଡବଲ ଝଟକା: ଏବେ ହାତରୁ ଗଲା ଅଣ୍ଡର ୧୯ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡକପ୍ ୨୦୨୪, ଏହି ଦେଶରେ ହେବ ଆୟୋଜନ

କଲମ୍ବୋ,୨୧।୧୧: ଶ୍ରୀଲଙ୍କାଠାରୁ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ବିଶ୍ବକପ୍ ୨୦୨୪ର ଆୟୋଜକ ପଦବୀ ଛଡାଇ ନିଆଯାଇଛି। ଇଣ୍ଟର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍(ଆଇସିସି) ଏବେ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଆୟୋଜନ ସାଉଥ୍ ଆଫ୍ରିକାରେ କରିବ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟରେ ପ୍ରଶାସନିକ ଅନିଶ୍ଚିତତାକୁ ଦେଖି ଆଇସିସି ବୋର୍ଡ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ୧୧ ଦିନ ଭିତରେ ଦ୍ବିତୀୟ ୪୪୦ ଭୋଲ୍ଟର ଝଟକା ଲାଗିଛ। ଆଇସିସି ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୧୦ ନଭେମ୍ବରରେ ସରକାରୀ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କାରଣରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ(ଏସ୍‌ଏଲସି)କୁ ସଦସ୍ୟତାରୁ ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଥିଲା।

ଆଇସିସି ବୋର୍ଡ ମଙ୍ଗଳବାର ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହୋଇଥିବା ମିଟିଂରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାଠାରୁ ହୋଷ୍ଟିଂ ରାଇଟ୍ ଛଡାଇବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା। କ୍ରିକ୍‌ବଜ୍‌ର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ବୋର୍ଡ ସର୍ବ ସମ୍ମିତିରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଯେ, ଏସ୍‌ଏଲସିରୁ ନିଲମ୍ବନ ହଟାଇ ହେବନି। ତେ‌େ‌ ଦେଶରେ କ୍ରିକେଟ ସ୍ବାଭାବିକ ଭାବରେ ଜାରି ରହିବ।’ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡକପର ଆୟୋଜନ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ୧୩ ଜାନୁଆରୀରୁ ୪ ଫେବୃଆରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେବାର ଥିଲା। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ସାଉଥ୍ ସିଫ୍ଟ ହେବା କାରଣରୁ ସିଡ୍ୟୁଲରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ୧୬ ଟିମ୍‌ ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବେ। ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନର ଚମ୍ପିଆନ୍‌ ଅଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟିମ୍ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡକପ୍‌ ୨୦୨୩ ରେ ନିରାଶଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡକୁ ସରକାର ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ସଂସଦଙ୍କ ସର୍ବସମ୍ମତିରେ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାସ୍ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସରକାର ଓ ବିରୋଧି ଦୁହେଁ ପୁରା ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ସେଭଳି ଆଇସିସି ବୟାନ ଜାରି କରି କହିଥିଲା, ଇଣ୍ଟର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍‌ ବୋର୍ଡ ଆଇସିସି‌େ‌ା  ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟର ସଦସ୍ୟତା ତୁରନ୍ତ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.