ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁଧବାର ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ, ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଓଡିଶା ଆସିବେ ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପ୍ରଯୋଜକ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ଆହତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ଶ୍ରୀନୃସିଂହ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ତିଥିରେ ଗୁଜ ଅନୁକୂଳ, ଖୋଳା ହେବ ଯନ୍ତା ଗାଡ଼
  • ||
  • ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାମଲା: ସିଏମ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ବିଭବଙ୍କୁ ନେଇ ସିନ୍‌ ରିକ୍ରିଏଟ୍‌
  • ||
  • ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା: କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କୁ ପୁଣି ୧୪ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଇଡିର ଆବେଦନ
  • ||
  • IPL ପ୍ରଥମ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ କୋଲକାତା- ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରନ୍‌ ବର୍ଷା କରିବେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାୱାର ହାଉସ୍‌
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ହେବନି..ଅବପାତ ହୋଇ ମିଆଁମାର ଯିବ: ଜିଏଫଏସ୍
  • ||

ଦଳଡିଆଁଙ୍କ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ନଜର, ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମିଳିଲେ ଦେବ ଟିକେଟ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨/୦୪: କଂଗ୍ରେସର ବହୁ  ହେଭିୱେଟ୍‌ ନେତା ଦଳ ଛାଡ଼ିବା ପରେ ଏବେ  ଦଳରେ ଏବେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଛି । ତେଣୁ ଦଳ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ଦଳ ଡିଆଁଙ୍କୁ ।  କେଉଁ ବିଜେଡି କିମ୍ବା ବିଜେପି ନେତା ଦଳ ଛାଡ଼ି  କଂଗ୍ରେସ ଆସିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ଜିତିବା ସମ୍ଭାବନାକୁ  ଦେଖି ଦଳ ଟିକଟ ଦେବ । ଯାହାର ସଦ୍ୟତମ  ଉଦାହରଣ ହେଲେ ଯୁଗଳ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସାନପୁଅ  ଅସିତ୍‌ ପଟ୍ଟନାୟକ(ବୁଲୁ)। ନିକଟରେ ଭଦ୍ରକର  କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ନରେନ  ପଲେଇ ଦଳ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ମିଶିଛନ୍ତି ।  ତେଣୁ ଦଳ ଏଠାରେ କାହାକୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବ  ଚିନ୍ତାରେ ଥିଲା । ତେଣୁ ବୁଲୁ ଆସିବା ପରେ ଦଳ  ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଛି । ବୁଲୁଙ୍କୁ ଭଦ୍ରକ ଟିକଟ  ମିଳିବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି । 

ସେହିପରି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ରେମୁଣାରେ କଂଗ୍ରେସର ଭଲ ଭୋଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ନଥିବାରୁ ଦଳ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଖୋଜୁଥିଲା । ବିଲେଇ କପାଳକୁଶିକା ଛିଡ଼ିଲା ପରି ରେମୁଣାର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସୁଦର୍ଶନ ଜେନା ବିଜେଡି ଛାଡି କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଦଳ ଟିକଟ ଦେଇପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । କେନ୍ଦୁଝରର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଶକୁନ୍ତଳା ଲାଗୁରି ବିଜେଡି  ଛାଡି କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦଳ  ସେଠାରେ ସାଂସଦ ଟିକଟ ଦେବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା  ହେଉଛି । ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ସୋନାଲି ସାହୁ  କଂଗ୍ରେସକୁ ଫେରିଥିବାବେଳେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଧାନସଭା  ଆସନ ପାଇଁ ଆଶାୟୀ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ସୋରୋ ବିଧାୟକ ପର୍ଶୁରାମ ଧଡ଼ାଙ୍କୁ  ବିଜେଡି ଟିକଟ ଦେଇନାହିଁ । ସେ ଦଳ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି ।  କଂଗ୍ରେସ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଅଛନ୍ତି ।  କେବଳ କଂଗ୍ରେସ ନୁହେଁ, ବିଜେପି ସହ ମଧ୍ୟ  ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ମାତ୍ର  ବିଜେପି ସେଠାରେ ପୂର୍ବରୁ ରାଜୁ ଦାସଙ୍କ ନାମ  ଘୋଷଣା କରିସାରିଛି । ଯଦି ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ  ପରିବର୍ତ୍ତନ କରେ ତେବେ ଧଡ଼ା ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ  ହୋଇପାରନ୍ତି । ନଚେତ୍‌ କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିପାରନ୍ତି  ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଯାଜପୁରର ଗୋଟିଏ  ଆସନରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ବଦଳିବା  ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ସେହି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜଣଙ୍କ କଂଗ୍ରେସ  ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।  

କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪୯ ବିଧାନସଭା  ଓ ୮ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା  କରିଛି । ଆହୁରି ୧୩ ଲୋକସଭା ଓ ୯୮  ବିଧାନସଭା ଆସନ ବାକି ରହିଛି । ବାକି ଥିବା  ଆସନଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ କେତୋଟି ଆସନରେ  କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବ, କେତେ ଆସନ ଇଣ୍ଡିଆ  ମେଣ୍ଟର ଅନ୍ୟ ଦଳକୁ ଛାଡିବ ଜଣାପଡ଼ିନି । ଶୁକ୍ରବାର ପିସିସି ସଭାପତି ଶରତ ପଟ୍ଟନାୟକ  ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇଛନ୍ତି । ୧୩ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ଣରେ  ହେବାକୁ ଥିବା ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବେ । ପରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନିର୍ବାଚନ  କମିଟି(ସିଇସି)କୁ ନାମ ପଠାଯିବ । ଚୂଡାନ୍ତ  ହେବା ପରେ ଏଆଇସିସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିବ ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • General Election 2024
  • Odisha election 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.