ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମିଶନ ଶକ୍ତି ବଜାର ଶୁଭାରମ୍ଭ, ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜି ଓୟୁଟିଆର୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବ, ସଭାପତିତ୍ୱ କରିବେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ୟୁପି ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ, ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ରାଜା ଭୈୟା
  • ||
  • ବିନିକାରୁ ଅପହୃତ ବ୍ୟବସାୟୀ ବୁର୍ଲାରୁ ଉଦ୍ଧାର, ପୁଲିସର ବ୍ଲକିଂ ଦେଖି ଗୋଲଗୁଣ୍ଡା ପାଖରେ ଛାଡ଼ି ଅପହର୍ତ୍ତା ଫେରାର
  • ||
  • ୨୯ରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ, ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଲେଜର ସ୍କାନିଂ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ୯ ଓ୍ବିକେଟ୍ ବିଜୟୀ, ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସର ଦ୍ୱିତୀୟ ପରାଜୟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ ୪ ଦିନିଆ ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଆଜି କାର୍‌କେଡ୍‌ ରିହର୍ସାଲ କରିବ ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଶନିବାର ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୪୧ଟି କ୍ରିକେଟ୍‌ ଏକାଡେମୀ ହେବ ଲୋକାର୍ପଣ
  • ||
  • ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଆଲର୍ଟ ଜାରି
  • ||

ସରଗରମ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ରାଜନୀତି: ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଯାଉଛନ୍ତି ଜେଏମ୍‌ଏମ-କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ, ସରକାର ଗଢ଼ିବାକୁ ଏନଡିଏକୁ ଦରକାର ୯ ଏମଏଲ୍‌ଏ

Image Courtesy: tv9hindi

ରାଞ୍ଚି: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡରେ ରାଜନୈତିକ ଅସ୍ଥିରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ମହାମେଣ୍ଟର ବିଧାୟକମାନେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି   । ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ଦୁଇଟି ଚାଟାର୍ଡ ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ ଯୋଗେ ବିଧାୟକମାନେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଯାଇଛନ୍ତି । ଜେଏମଏମ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ବିଧାୟକମାନେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଯିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଚମ୍ପାଇ ସୋରେନ୍‌ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳର ନେତା ଆଲମଗୀରି ଆଲମ ରାଞ୍ଚିରେ ରହିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ବିଧାୟକମାନେ ପ୍ରଥମେ ବସ୍‌ ଯୋଗେ ରାଞ୍ଚି ଏୟାରପୋର୍ଟ ପରେ ଚାଟାର୍ଡ ଫ୍ଲାଇଟରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଯିବା ନେଇ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । 

ସେହିଭଳି ଏୟାରପୋର୍ଟ ଯିବା ସମୟରେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ରାଜେଶ ଠାକୁର କହିଥିଲେ ଯେ, ଆପଣମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି ସେମାନେ କେମିତି ଲୋକ, କେତେବେଳେ କିଛି ବି କରିପାରନ୍ତି । ମୋଟ ୪୩ ବିଧାୟକ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏପରିକି ସମସ୍ତ ବିଧାୟକ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବେଗମପେଟ ଯିବେ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ସେପଟେ ରାଜ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ସରକାର କିଏ ଗଢ଼ିବ ତାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗିରହିଛି । 




ଏବେ ରାଜ୍ୟରେ ୮୧ ଜଣ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି ।  ବହୁମତ ଲାଗି ୪୧ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଜରୁରି । ଯେଉଁ ଦଳକୁ ୪୧ ଜଣ ବିଧାୟକ ସମର୍ଥନ କରିବେ ସେହି ଦଳ ସରକାର ଗଢ଼ିବ । ବୁଧବାର ଦିନ ଚମ୍ପାଇ ସୋରେନ୍‌ ୪୩ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଥିବା ନେଇ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ହେଲେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୪୭ ଜଣ ବିଧାୟକ ରହିଛନ୍ତି । ଜେଏମଏମର ୨୯ ବିଧାୟକ ଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସର ୧୭, ଆରଜେଡିର ଜଣେ ଏବଂ ସିପିଆଇର ଜଣେ ବିଧାୟକ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଏନଡିଏ ପାଖରେ ୩୨ ଜଣ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ବିଜେପିର ୨୬ ବିଧାୟକ ଥିବା ବେଳେ ଏଜେଏମୟୁର ୩ ଜଣ, ଏନସିପି (ଏପି)ର ଜଣେ ଏବଂ ଦୁଇ ଜଣ ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ବିଧାୟକ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ବିହାର ଭଳି ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡରେ ସରକାର ଗଢ଼ିବାକୁ ହେଲେ ଏନଡିଏକୁ ଆଉ ୯ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଆବଶ୍ୟକ । 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.