ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲାଲାଙ୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟତିଳକ, ଦିବ୍ୟ ରୂପ ଦେଖି ଭକ୍ତିରେ ବିଭୋର ହେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଦିନ ସାଢେ ୧୧ଟାରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା ତାପମାତ୍ରା, ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସର୍ବାଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ୩ ଦିନ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଶୋଇବା ଅଧିକାର ମୌଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା, ରାତି ଅଧରେ ଜେରା କରିବାରୁ ଇଡିକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନୋଟିସ୍‌
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ୧୬୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା, କଂଗ୍ରେସର ଭେଙ୍କଟରମଣ ସବୁଠୁ ଧନୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପିସିସି ପ୍ରଚାର କମିଟି ବୈଠକ, ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୁଜୁରାଟ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହେବ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦୁବାଇରେ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ, ଚାରିଆଡେ ଖାଲି ପାଣି ପାଣି, ଓମାନରେ ଚାଲିଗଲା ୧୮ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅସହ୍ୟ ତାତି ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ସିଝୁଛି ରାଜ୍ୟ, ୪ ଦିନ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପବିତ୍ର ରାମନବମୀ, ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଥମ ରାମନବମୀ, ଆସିବେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||

ବିହାର ମହାମେଣ୍ଟରେ ସରିଲା ଆସନ ବୁଝାମଣା : ଆରଜେଡି ୨୬, କଂଗ୍ରେସ ୯ ଓ ବାମଦଳ ୫ ଆସନରେ ଲଢିବ ନିର୍ବାଚନ

ପାଟନା,୨୯।୩:  ବିହାରରେ ମହାମେଣ୍ଟ ଭିତରେ ସରିଲା ଆସନ ବୁଝାମଣା। ଯେଉଁଥିରେ ଆରଜେଡି ୨୬, କଂଗ୍ରେସ ୯ ଓ ବାମ ଦଳର ୫ଟି ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବ। ଆରଜେଡି ନେତା ଅବଦୁଲ ବାରି ସିଦ୍ଧକିଙ୍କ ସହିତ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବାମ ଦଳର ନେତାମାନେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି କହିଛନ୍ତି ଆସନ ବୁଝାମଣା ନେଇ ସହମତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବାମଦଳରେ ଭାକପାକୁ ଗୋଟିଏ ଆସନ ବେଗୁସରାଇ ଓ ମାକପାକୁ ଗୋଟିଏ ଆସନ ଖଗାଡିଆରୁ ଦିଆଯିବା ନେଇ ସହମତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସେଭଳି ଭାକପାକୁ ମାଲୋକୁ ତିନୋଟି ଆସନ ନାଳନ୍ଦା, ଆରା ଓ କାରାକାଟ୍ ଦିଆଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ମହାମେଣ୍ଟରେ ଆସନ ବୁଝାମଣାକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଚାଲିଥିଲା ମାନସ ମନ୍ଥନ। ଯାହାକି ଶେଷରେ ଆସନ ବୁଝାମଣା ନେଇ ସହମତିରେ ଶେଷ ହୋଇଛି। ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା ଗୋପାଳଗଞ୍ଜ, ବାଲ୍ମିକୀନଗର ଓ ଶିବହର ଆସନକୁ ନେଇ ରହିଥିଲା। ଦୁଇସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଆରଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବୈଠକ ନୂଆଦିଲ୍ଳୀରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଗୁରୁବାର ହୋଇଥିଲା।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆରଜେଡିର ପ୍ରାୟ ୧୦-୧୫ ଆସନରେ ନିଜର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଦଳୀୟ ଚିହ୍ନ ଦେଇସାରିଥିଲା। ଯାହାକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ବହୁ ନେତା ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସ୍ଥିତି ଏବେ କନଟ୍ରୋଲ ଅଛି। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଯେଉଁ ଆସନରୁ ଭୋଟିଂ ହୋଇଥିଲା। ସେଥିରେ ଜମୁଇ,ନଓ୍ବାଦା, ଗୟା ଓ ଔରଙ୍ଗାବାଦ ରହିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଆରଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଦଳୀୟ ଚିହ୍ନ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହାଛଡା ବାଙ୍କା ଓ ମୁଙ୍ଗେର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦିଆଯାଇଛି। 

ପାଟଳିପୁତ୍ରରୁ ମୀସା ଭାରତୀ, ସାରଣରୁ ରୋହିଣୀ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ବକ୍ସରରୁ ସୁଧାକର ସିଂହ, ମୁଙ୍ଗେରରୁ ଅଶୋକ ମାହାତୋଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅନୀତା ଦେବୀ, ମହାରାଜଗଞ୍ଜରୁ ରଧିର ସିଂହ, ଜାହାନାବାଦରୁ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ, ଉଜିୟାରପୁରରୁ ଆଲୋକ ମେହେତା, ବାଙ୍କାରୁ ଜୟପ୍ରକାଶ ନାରାୟଣ ଯାଦବଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଛି। ଘୋଷିତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭିତରେ ୪ ଯାଦବ,ତିନିଜଣ କୁଶଓ୍ବାହ, ଦୁଇଜଣ ରାଜପୁତ, ପାସଓ୍ବାନ, ରବିଦାସ ଓ ଧାନୁକ ସମାଜରୁ ଜଣେ ଜଣେ ଧାନୁକ ଅଛନ୍ତି।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • General Election 2024
  • lok sabha election 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.