ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲାଲାଙ୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟତିଳକ, ଦିବ୍ୟ ରୂପ ଦେଖି ଭକ୍ତିରେ ବିଭୋର ହେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଦିନ ସାଢେ ୧୧ଟାରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା ତାପମାତ୍ରା, ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସର୍ବାଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ୩ ଦିନ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଶୋଇବା ଅଧିକାର ମୌଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା, ରାତି ଅଧରେ ଜେରା କରିବାରୁ ଇଡିକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନୋଟିସ୍‌
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ୧୬୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା, କଂଗ୍ରେସର ଭେଙ୍କଟରମଣ ସବୁଠୁ ଧନୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପିସିସି ପ୍ରଚାର କମିଟି ବୈଠକ, ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୁଜୁରାଟ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହେବ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦୁବାଇରେ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ, ଚାରିଆଡେ ଖାଲି ପାଣି ପାଣି, ଓମାନରେ ଚାଲିଗଲା ୧୮ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅସହ୍ୟ ତାତି ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ସିଝୁଛି ରାଜ୍ୟ, ୪ ଦିନ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପବିତ୍ର ରାମନବମୀ, ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଥମ ରାମନବମୀ, ଆସିବେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||

ମେଣ୍ଟ ଟଳିବା ପରେ ଚମ୍ପୁଆରେ ସନାତନ ସସପେନ୍ସ, ମନେଇବାକୁ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି

କେନ୍ଦୁଝର,୩୦/୦୩: ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ ନହେବାରୁ ଏବେ ସବୁ ଦଳର ନଜର ଚମ୍ପୁଆର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସନାତନ ମହାକୁଡଙ୍କ ଉପରେ ରହିଛି । ଉଭୟ ଦଳ ସନାତନଙ୍କୁ ଏବେ ମନେଇବାରେ ଲାଗିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।  ଫଳରେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନରେ ବିଳମ୍ବ ଘଟୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି । 

ସାରା ଜିଲ୍ଲାରେ ଏବେ ବି ସନାତନ ମହାକୁଡଙ୍କ ଦବ୍‌ଦବା ରହିଛି । ଚମ୍ପୁଆ ସହିତ ତେଲକୋଇ, ପାଟଣା ଓ ସଦର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ସହିତ ପଡୋଶୀ  ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ସନାତନଙ୍କ ସମର୍ଥକ ରହିଛନ୍ତି । କ୍ଷମତାରେ ନଥାଇ ମଧ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ବିହନ ବଣ୍ଟନ କରିବା, ଶୀତ ଦିନରେ କମ୍ବଳ ସହିତ ଅସହାୟଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇ  ଆସୁଥିବାରୁ ସନାତନଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିଛନ୍ତି । ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ  ସନାତନଙ୍କୁ ଲଢ଼ିବାର ବିଜେଡି ସୁଯୋଗ  ଦେଇନଥିଲା । କେନ୍ଦୁଝର ଲୋକସଭା  ଓ ଚମ୍ପୁଆ ବିଧାନସଭାରେ ସନାତନଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ବିଜେଡି ଟିକଟ୍‌ ଦେଇଥିଲା ।  ଫଳରେ ଲୋକସଭାରେ ୬୬ ହଜାର  ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ  ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ । ସନାତନ ସମର୍ଥନ କରିଥିବାରୁ ଚମ୍ପୁଆ, ତେଲକୋଇରେ  ଅଳ୍ପ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ବିଜେଡି  ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ ।  ସଦର ଆସନରେ ମାତ୍ର ୧୨ ଶହ  ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ବିଜେଡି ପଛୁଆ  ରହିଥିଲା । ତେଣୁ ସନାତନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ନମିଳିଲେ ଏଥର ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣୀ ପାରି ହେବା ଉଭୟ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି  ନେତା ଆକଳନ କରୁଛନ୍ତି । ବିଜେପିର  ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀ ସନାତନଙ୍କୁ ଭେଟି  ସମର୍ଥନ ଭିକ୍ଷା କରିଥିବା ବେଳେ  ବିଜେଡି ମଧ୍ୟ ସନାତନଙ୍କ ଉପରେ  ଚାପ ପକାଇ କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ  ମନେଇବାକୁ ପ୍ରାଣମୂର୍ଚ୍ଛା ଉଦ୍ୟମ  ଚଳାଇଛି । ସନାତନ ନିଜର ଆଭିମୁଖ୍ୟ  ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ନିଜେ ଚମ୍ପୁଆ ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ରହିଛନ୍ତି ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • General Election 2024
  • Odisha election 2024
  • lok sabha election 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.