ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଗବେଷଣା ସୁଯୋଗ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଫେଲୋସିପ୍‌ ପାଇଁ ୩୦୦ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ଚୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ; ତାଲିମ ନେଇଥିଲେ ୨୪୮ ଜଣ, ଏବେ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା ଏସ୍‌ଓପି ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା, ଜଣେ ଟିଏମସି କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପୁଣି ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଦଳ ଆଣିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ବାଂଲାଦେଶ ମୁହାଁ ବାତ୍ୟା, ପ୍ରଭାବରେ ୪ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ସମ୍ଭାବନା, ୪ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଏସଆରସିଙ୍କ ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ଲୋକସଭା ଓ ୪୨ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ, ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ହେବ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ରାଜ୍ୟ ଓ ୨ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟ୍, ୫୮ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଅବପାତ: ୨୫ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ
  • ||

ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪: ନାମିବିୟା ଦଳରୁ ଲଫ୍ଟି-ଇଟନ ବାଦ୍‌, ସ୍କ୍ୱାର୍ଡର ନେତୃତ୍ବ ନେବେ ଗେରାଲ୍ଡ ଏରାସ୍‌ମସ୍‌

ଦୁବାଇ,୧୨/୦୫:  ଆଗାମୀ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପାଇଁ ନାମିବିୟା ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଦଳର ଷ୍ଟାର୍‌ ବ୍ୟାଟର ତଥା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଦ୍ରୁତତମ ଶତକ ରେକର୍ଡ଼ ସ୍ଥାନ କରିଥିବା ଜାନ ନିକୋଲ ଲଫ୍ଟି-ଇଟନ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ବିଶୃଙ୍ଖଳିତ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇଥିବା କ୍ରିକେଟ୍‌ ନାମିବିୟା ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । 

ସେ ଗତ  ଫେବ୍ରୁଆରୀ ମାସ ନେପାଳ ବିପକ୍ଷ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମାତ୍ର ୩୩ଟି ବଲ୍‌ରୁ ଶତକ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ । ଅଭିଜ୍ଞ ଗେରାଲ୍ଡ ଏରାସମସ୍‌ଙ୍କୁ ନେତୃତ୍ୱ  ଦାୟିତ୍ୱ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି ପୂର୍ବତନ ଦକ୍ଷିଣ  ଆଫ୍ରିକା ଅଲରାଉଣ୍ଡ୍‌ର ଡେଭିଡ୍‌ ୱିସ୍‌ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି । ନାମିବିୟା ଦଳ ଗ୍ରୁପ୍‌-ବି’ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ସ୍କଟଲାଣ୍ଡ, ଓମାନ ସହ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି । ଆଗାମୀ ଜୁନ ୩ତାରିଖରେ ଦଳ ଓମାନ ବିପକ୍ଷରେ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ।

ନାମିବିୟା ଦଳ: ଗେରାଲ୍ଡ  ଏରାସ୍‌ମସ୍‌ (ଅଧିନାୟକ),  ଜାନ ଗ୍ରୀନ, ମାଇକେଲ ଭାନ୍‌  ଲିଙ୍ଗେନ, ଡାୟଲନ ଲିଚର, ରୁବେନ  ଟ୍ରମ୍ପେଲମାନ, ଜ୍ୟାକ ବ୍ରାସେଲ, ବେନ୍‌  ଶିକୋଙ୍ଗୋ, ଟାଙ୍ଗେନି ଲୁଙ୍ଗାମେନି,  ନିକୋ ଡେଭିନ୍‌, ଜେଜେ ସ୍ମିଟ୍‌,  ଜାନ୍‌ ଫ୍ରାଏଲିଙ୍କ୍‌, ଜେପି କୋଜ୍‌,  ଡେଭିଡ୍‌ ୱିସ୍‌, ବର୍ନାର୍ଡ ସୋଲ୍‌ଜ,  ମଲାନ କ୍ରୁଗର, ପିଡି ବ୍ଲିଙ୍ଗ୍‌ନାଟ୍‌ ।

  • T-20 World Cup
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.