ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରକୁ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ମିଳିବ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରାଜ୍ୟ ମାନ୍ୟତା, ଉଦ୍ଧମପୁରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ଼ ଘୋଷଣା
  • ||
  • କାଳିକାଦେବୀ ସାହିରେ ବୁଲେ ମାଟିମଣ୍ଡପ ସାହି ପଟୁଆର, ଆଜି ବାଲିସାହି-ହରଚଣ୍ଡି ସାହି ଶାନ୍ତି କମିଟି ବୈଠକ
  • ||
  • ପ୍ୟାରିସ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ୧୭ରେ ବିକ୍ରି ହେବ ୨୫୦,୦୦୦ ଟିକେଟି
  • ||
  • ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟିରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌, ଆଜି ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ବୈଠକରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ: ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ବିଜ୍ଞପ୍ତି, ଆରମ୍ଭ ହେବ ନାମାଙ୍କନ ପ୍ରକିୟା
  • ||
  • ଜାତୀୟ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ନାଟକ ଦିବସ: ସରକାରୀ ସ୍ୱୀକୃତିକୁ ଅପେକ୍ଷା, ଅନେକ ଦାବି ପରେ ବି ଅବହେଳିତ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ନୀତି ମାମଲା: ଆଜି କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ ବିଆର୍‌ଏସ୍‌ ନେତ୍ରୀ କେ.କବିତା, ରିମାଣ୍ଡ ଆବେଦନ କରିବ CBI
  • ||
  • IPL 2024: ସୁପରଜାଏଣ୍ଟ୍‌ସ - କ୍ୟାପିଟାଲ ଲଢ଼େଇ, ଏକାନ୍ନାରେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବ ସ୍ପିନ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଳା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ, ୭୯ ବର୍ଷ ବୟସରେ କଲେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ
  • ||
  • ବଦଳିବ ପାଣି ପାଗ ମିଜାଜ୍: ୪ ଦିନରେ ୮ ଡିଗ୍ରୀ ବଢ଼ିପାରେ ତାପମାତ୍ରା, ପୁଣି କଲବଲ କରିବ ତାତି
  • ||

ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ଏସ୍‌ବିଆଇ ଦେଲା ନିର୍ବାଚନୀ ବଣ୍ଡ ସମ୍ପର୍କିତ ସବୁ ଡାଟା, ୟୁନିକ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ରହିଛି: କଡ଼ା ଭର୍ତ୍ସନା କରିଥିଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୩: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ କଡା ଭର୍ତ୍ସନା ପରେ ଶେଷରେ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ(ଏସବିଆଇ) ଗୁରୁବାର ଇଲୋକ୍ଟୋରାଲ ବଣ୍ଡ ବିଷୟରେ ସବୁ ସୂଚନା ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ୍‌ଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଡାଟାରେ ୟୁନିକ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ରହିଛି, ଯେଉଁଥିରୁ ଜାଣିବାକୁ ସହଜ ହେବ କିଏ କେଉଁ ରାଜନୈତିକ ଦଳକୁ ନିର୍ବାଚନୀ ଚାନ୍ଦା ଦେଇଛି। ଏସବିଆଇ   ଅନୁପାଳନ ସତ୍ୟପାଠ ମଧ୍ୟ ଦାଖଲ କରିଛି। ସତ୍ୟପାଠରେ ଗୋଟିଏ ପଏଣ୍ଟରେ ଲେଖା ଅଛି ଏସବିଆଇ ସମ୍ମାନଜନକ ଭାବରେ ସବୁ ଡିଟେଲ୍ସର ଖୁଲାସା କରିଛି ଓ ଏବେ (ଆକାଉଣ୍ଟ ନମ୍ବର ଓ କେଓ୍ବାଇସି ଡିଟେଲ୍ସ)କୁ ଛାଡି କୌଣସି ଅନ୍ୟ ସୂଚନା ରୋକା ଯାଇ ନାହିଁ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, କିଛି ସମୟ ପରେ ଏବେ ୟୁନିକ୍ ନମ୍ବର ସହିତ ଇଲୋକ୍ଟୋରାଲ ବଣ୍ଡର ସୂଚନା ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶିତ କରି ଦିଆଯିବ।

ଲୋକଙ୍କୁ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ରେ ‘ବିକଶିତ ଭାରତ’ ମେସେଜ୍ ପଠାଇବା ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଦ କର, ସରକାରଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସୋମବାର ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ(ଏସବିଆଇ)କୁ ଇଲୋକ୍ଟୋରାଲ ବଣ୍ଡ ସମ୍ପର୍କିତ ଡିଟେଲ୍ସର ଖୁଲାସା କରିବାର ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ କିଣା ଯାଇଥିବା ତାରିଖ, କିଣାବିକା ଓ ପ୍ରାପ୍ତକର୍ତ୍ତା, ମୂଲ୍ୟବର୍ଗ ଓ ରାଜନୈତିକ ଦାନ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିବା ଆଲଫାନ୍ୟୁମରିକ୍‌ ସିରିୟଲ କୋଡ୍‌ ରହିଛି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏସବିଆଇର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍‌ ଦିନେଶ କୁମାର ଖାରାଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ କରିବାର ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ସବୁ ସୂଚନାର ଖୁଲାସା କରାଯାଇଛି ଓ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ଲୁଚା ଯାଇ ନାହିଁ।

କୋର୍ଟ, ମିଡିଆ ଓ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ୍ ସମସ୍ତେ ଚୁପ୍, ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦେଶ କଥା ମିଛ: କଂଗ୍ରେସର ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍ ହେବା ପରେ ବର୍ଷିଲେ ରାହୁଲ

କୋର୍ଟ ୧୫ ଫେବୃଆରୀରେ ଇଲୋକ୍ଟୋରାଲ ବଣ୍ଡ ଯୋଜନାକୁ ଅଣ ସମ୍ବିଧାନିକ ଘୋଷଣା କରି ଏହାକୁ ରଦ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ସୋମବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ବେଳେ ସିଜେଆଇ ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ କହିଛନ୍ତି, ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ, ଏସବିଆଇକୁ ସବୁ ଉପଲବ୍ଧ ସୂଚନା ଏକାଠି କରିବା ଜରୁରୀ, ଯେଉଁଥିରେ କିଣାଯାଇଥିବା ବଣ୍ଡର ଆଲଫାନ୍ୟୁମରିକ୍ ସଂଖ୍ୟା ଓ ସିରିୟଲ ନମ୍ବର , ଯଦି କିଛି ସାମିଲ ରହିଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଆଲଫାନ୍ୟୁମରିକ୍ କୋଡ୍‌ରୁ ହିଁ ବଣ୍ଡ କିଣିବା ଓ ପ୍ରାପ୍ତକର୍ତ୍ତା ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଭିତରେ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଜଣାପଡିବ। 

  • PrameyaOdia
  • General Election 2024
  • lok sabha election 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.