ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଚିଲିକାରେ ପୁଣି ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ଦୀର୍ଘ ଏକଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଋଣ କରି ଲଢ଼ିଥିଲେ ନିର୍ବାଚନ, ହେଭିଓ୍ବେଟଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ବନିଗଲେ ବିଧାୟକ

ଭୋପାଳ: ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ସାଧାରଣ କଥା ନୁହେଁ । ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଅର୍ଥବଳ ଏବଂ ବାହୁବଳର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼େ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ବିଶେଷ କରି ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମୋଟାଅଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼େ । ଭୋଟ ପାଇବାକୁ ହେଲେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରିବା ସହ ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ରାଜନେତା । ଆଉ ଏଥିପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ହେଲେ କୌଣସି ନେତା ଋଣ କରି ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ଏବଂ ବିଶାଳ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ନେଇ ଖବର କେବେ ଶୁଣିଛନ୍ତି କି ? 

 ତେବେ ଋଣ ନେଇ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା କଥାଟା ଅସମ୍ଭବ ମନେ ହେଉଥିଲେ ବି ଏହାକୁ ସତ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସୈଲାନା ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଲଢ଼ିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀ କମଳେଶ୍ବର ଡୋଡିୟାର । କମଳେଶ୍ବର ଋଣ ନେଇ ଯେ କେବଳ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଛନ୍ତି ତା ନୁହେଁ ବରଂ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ବଡ଼ ବଡ଼ ନେତାଙ୍କୁ ହରାଇ ସେ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ସେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହର୍ଷ ବିଜୟ ଗେହଲଟଙ୍କୁ ୪୬୧୮ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । କମଳେଶ୍ବରଙ୍କୁ ୭୧୨୧୯ ଭୋଟ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀଙ୍କୁ ୬୬୬୦୧ ଭୋଟ ମିଳିଛି ।

 ଏବେ କମଳେଶ୍ବର ବିଧାୟକ ତ ହୋଇଛନ୍ତି ହେଲେ ଋଣ କେମିତି ସୁଝିବେ ତାକୁ ନେଇ ସେ ଚିନ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିବା ଲାଗି ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କମଳେଶ୍ବର ଭୋଟ ମାଗିବା ସହ ଋଣ ପରିଶୋଧ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ମାଗିଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ସମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଋଣ ସୁଝିବା ଲାଗି ସେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ମାଗିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ତେବେ ନିର୍ବାଚନରେ କମଳେଶ୍ବର ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଅର୍ଥ ସେ ଋଣ ଆକାରରେ ଆଣିଥିବା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

  • Madhya pradesh
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.